Podpořte činnost jater a detoxikaci organismu správnými potravinami i doplňky

Lidské tělo je natolik dokonalé, že má vyvinutou schopnost samočištění. Tahle detoxikace, kterou mají na svědomí z velké části především játra, je často předmětem celé řady dietních opatření i lákadlem u zbytečných produktů. Ve skutečně se však jedná o přirozený proces, který však můžete správným jídelníčkem a dalšími opatřeními zefektivnit.

Dodržujte pitný režim

Pořádná detoxikační činnost jater a ledvin by nemohla fungovat správně bez dostatečného množství vody. Ne nadarmo se říká, že se škodliviny vyplavují. Řada jich totiž odchází právě v moči. Je proto důležité, aby lidské tělo mělo k dispozici dostatek tekutin, s jejichž pomocí to bude moci zvládnout. Ideální je čistá voda, ale přidat můžete i vymačkaný citron nebo vhodný bylinkový čaj.

Jezte dostatek rozpustné vlákniny

Další podpoření detoxikační funkce organismu spočívá v konzumaci dostatečného množství rozpustné vlákniny, která slouží jako potrava pro přátelské bakterie. K tomu zároveň patří i nerozpustná vláknina důležitá pro mechanický princip vylučování nestrávených zbytků potraviny.

Doplňky stravy s vitamíny

Pro detoxikační činnost a správné fungování jater mohou pomáhat i některé vitamíny. Jedná se například o látky s antioxidační povahou, kam patří například vitamín C a E. Na trhu najdete i celou řadu dalších doplňků stravy, které mnohdy vychází z přírodních látek s pozitivním vlivem na zdraví a přirozenou regeneraci jater. Jedná se například o oblíbený ostropestřec mariánský, ale třeba i zelený čaj nebo schizandru.

Foto: Pixabay

Soustřeďte se na spánek

Neustále opakované téma snad v každém článku, který se zaměřuje na zlepšení zdraví. Spánek prostě lidské tělo nutně potřebuje a nemůže bez něj existovat. Dostatečný kvalitní spánek alespoň 7 hodin každý den má přitom pozitivní vliv právě i na přirozené čištění organismu od škodlivin a jejich přirozené vylučování.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/how-to-detox-your-body a https://www.medicalnewstoday.com/articles/detoxing-foods

Náhledové foto: Pixabay