Ženské bylinky: podpoří zdraví ženského organismu

Ženy

Bylinky samozřejmě mohou užívat ženy i muži. Avšak existují takové bylinky, které svým působením napomáhají ženskému organismu v tom smyslu, že se zaměřují na problémy, které ženy mají. Tyto ženské bylinky tak mohou zlepšovat příznaky premenstruačního syndromu nebo příznaky menopauzy, taktéž mohou fungovat jako prevence vzniku nejrůznějších chorob, včetně rakoviny prsou.

Jetel luční

I když tuto rostlinu považujeme spíše za plevel, ve skutečnosti se jedná o bylinku s neobyčejným složením. Díky němu působí na mnohé ženské problémy, jako je například mírnění křečí. To se hodí zejména v období menstruace. Kromě toho má močopudné účinky a pomáhá vyvažovat hladinu estrogenu. Jetel obsahuje rostlinné hormony, které v těle působí preventivně proti rakovině prsu či děložního čípku. Stačí si dopřát čaj ze sušených květů (na 250 ml asi 4 lžičky sušených květů).

Jetel luční

Foto: Pixabay

Ploštičník hroznatý

Ploštičník hroznatý podporuje zdraví ženského reprodukčního systému a používá se také pro zmírnění příznaků menopauzy. Účinný je také při dalších přirozených hormonálních přechodech v průběhu života ženy. Tato bylina se používá již od roku 1800, najít ji ale můžeme i v těch nejmodernějších přípravcích pro ženské zdraví.

Pískavice řecké seno

Podporuje optimální tvorbu mateřského mléka. Kromě toho se používá pro udržení zdravého metabolismu cukru v krvi. Vzhledem ke své vůni, která připomíná javorový sirup, se často přidává do přípravků s touto příchutí. Obsahuje vitamín B, C, beta karoten a další látky.

Jmelí bílé

Tato poloparazitická rosltina obsahuje látky, díky kterým vděčí za své příznivé účinky na lidský (zejména ženský) organismus. Snižuje hladinu krevního cukru i tlak, mírní křeče a má protizánětlivé účinky. Díky tomu může být užitečná jako prevence různých onemocnění. Dvě čajové lžičky sušených listů zalijte 250 ml horké vody a nechte přes noc odstát. Poté sceďte a vypijte.

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/zdravi/bylinky-rakovina-prsu-30000110.html

https://www.gaiaherbs.com/blogs/seeds-of-knowledge/5-herbs-for-womens-health

Foto: Pixabay