Pilates: cvičení určené nejenom pro ženy

Pilates

Pilates je cvičení, které slouží ke zvýšení flexibility celého těla. To však není jediný přínos, který díky němu můžete získat. Ti, kteří by považovali tento způsob cvičení za pouhý strečink (jehož důležitost před cvičením rozhodně nechceme shazovat), by se velice mýlili. Ačkoli se jedná o skupinu cviků sloužících k protažení, na rozdíl od ostatních jsou velmi odlišné. Zapojeno je totiž spoustu svalů v jednom okamžiku (například stehna, břicho, hýždě).

Cvičební systém pilates

Název tohoto způsobu cvičení je pojmenováno podle jeho zakladatele, německého atleta Josepha Pilatese. Jedná se o cvičební metodu, která je stará již více, než sto let. Typické jsou pro ni pomalejší pohyby, které spojují jógu a balet. Díky tomu je cvičení příjemnější a užitečnější nejen pro vaše fyzické zdraví, ale také pro vaši psychickou pohodu. Současné cvičení pilates je již trochu poupravené a nabízí spoustu zdravotních výhod. Příkladem je lepší držení těla, pružnější tělo (nižší riziko zranění) a lepší psychické zdraví (odolnost vůči stresu).

Jóga

Foto: Pixabay

Fyzické i duševní cvičení

Cvičením pilates tedy cvičíte tělo i duši. Ideální je zejména pro lidi, které trápí bolesti zad. Tyto bolesti zad se projevují zejména u lidí, kteří setrvávali několik hodin v jedné poloze (například ve spánku nebo práce v kanceláři). Dále pak si pilates umí poradit s problémy s držením těla (posturální vady), které dnes patří mezi velice rozšířený problém moderní společnosti. Pilates je cvičení vhodné také pro lidi po úrazu, kteří chtějí opět získat svou fyzickou kondici. Šlachy se stahují, když jste v klidu, takže jakákoli činnost bez předchozího natažení šlach může být fatální.

Hledáte harmonii?

Pokud hledáte způsob, jak se fyzickou aktivitou zbavit stresu a dosáhnout vyrovnané mysli, je pilates jedním z nejúčinnějších cvičení. Dosažení vnitřní rovnováhy může být důležité pro lidi různých věkových skupin, pro muže i pro ženy.

Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/kto-i-dlaczego-powinien-trenowac-pilates

Foto: Pixabay