Několik znamení, že jíte příliš málo a vaše tělo strádá

Striktní dieta může z krátkodobého hlediska přinést poměrně zajímavé výsledky. Jenže ve většině případů je velká část zhubnuté hmoty voda, nějaké ty svaly a jen málo tuků. Kromě toho jsou takové striktní režimy nezdravé, což může mít celou řadu varovných příznaků. Podle čeho poznáte, že to s hubnutím a hlídáním jídelníčku přeháníte? Napovědět mohou následující příznaky, které jasně říkají, že jíte málo a tělo s tím není v pořádku.

Jste vyčerpaní

Neustálý pocit únavy bez vysvětlení rozhodně není v pořádku. Signalizovat může nedostatek minerálních látek, problém s tvorbou hormonů, ale právě i problémy s nedostatečnou výživou, kdy organismus zkrátka nemá energii. Snaží se tak poslední zbytky energie šetřit na zajištění životních funkcí. Na fyzickou aktivitu, trávení času s přáteli a nezbytné úkoly, které musíte udělat, se tak už příliš nedostává.

Nedokážete se soustředit

Dalším problémem, který se pojí s nedostatek energie z jídla, jsou potíže se soustředěním. Opět na to tělo nemá energii a neustále vás rozptyluje především hlad nebo myšlenky na další jídlo. Pokud je přesně tohle váš případ, možná je na čase zamyslet se nad tím, jestli není potřeba upravit jídelníček a přidat na kalorické hodnotě.

Každý trénink je utrpení a výkony za nic nestojí

Když budete jíst málo a nebudete mít energii, nemůžete od sebe očekávat ani žádné sportovní výkony a zlepšení. Naopak se budete cítit, že je každý trénink hotovým utrpením a do dalšího cvičení se vám nechce. Během dne se také snažíte šetřit energii co to jde, takže hodně posedáváte a celkově jste méně aktivní. Opět z toho důvodu, že si tělo šetří energii, které má nedostatek.

Foto: Pixabay

Nepravidelná nebo chybějící menstruace

Mezi nepříjemné a svým způsobem i nebezpečné signály, že jíte málo, hodně cvičíte nebo celkově se ke svému tělu nechováte hezky, se pojí se ztrátou menstruace. Jakmile se hladovění či dlouhodobý nedostatek nastřádá, tělo přestane plýtvat energií i na takové pochody, jako je menstruace. A tady rozhodně není s čím si zahrávat, protože ztráta menstruace víceméně znamená i aktuální ztrátu plodnosti a při neřešení příčiny může nabrat nepěkné rozměry.

Zdroj: https://health.usnews.com/wellness/articles/what-happens-to-your-body-when-you-go-on-an-extreme-diet

Náhledové foto: Pixabay