Česneková voda: Zázrak našich babiček pomáhá nejen proti přebytečným kilům

Česnek

Česnek patří mezi velké životabudiče a v kuchyni se s ním jednoznačně počítá. V minulosti měl ale své jasné místo také v oblasti lidového léčitelství. Dnes se jeho využití vrací a vyrobit si něj lze různé domácí medicíny. Jakousi klasiku našich babiček bezesporu představuje česneková voda. Její účinky jsou vynikající a pomáhá nejenom v oblasti shazování přebytečných kilogramů.

Jednoduchá příprava, kterou zvládne každý

Připravit si česnekovou vodu není nijak výrazně složité. Potřebovat budete pouze několik stroužků česneku a sklenici vody. Česnek je třeba pořádně očistit, rozloupat na jednotlivé stroužky a následně je očistit. Poté se vezme litrová konvice a do ní se vloží jeden stroužek česneku příčně rozříznutý na poloviny. Zalije se vodou mající zhruba pokojovou teplotu. Když tak učiníte ráno, večer budete mít vodu přichystanou k použití. Získáte doslova elixír zdraví. Fakt, že se nebude jednat o žádnou velkou dobrotu, je bohužel také nasnadě, nicméně za posílení imunity nějaká ta pachuť určitě stojí. Pravidelnou konzumací česnekové vody je možné předejít různým neduhům.

Konzumace česnekové vody

Ideálně by se měly užívat dvě třetiny šálku zhruba 4 hodiny po posledním jídle večer před spaním. Dát si ji ale můžete také hned ráno na lačno po probuzení.

ČesnekČesnek: Foto Pixabay

Jaké účinky má česneková voda?

Je jich určitě hned několik. My jsme je shrnuli do následujících odrážek. Česneková voda se tedy vyznačuje:

  • schopností likvidace virů a bakterií,
  • protizánětlivými účinky,
  • zvýšením imunity,
  • léčbou aterosklerózy,
  • pomocí při onemocnění kardiovaskulárního systému.

Navíc dokáže česneková voda zbavit tělo tukových usazenin a zlepší metabolismus. Mimo jiné také pomáhá ke snížení krevního tlaku.

Zdroje info: tojenapad.sk, pikant.cz, aazdravi.cz

Česnek: Náhledové foto Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.