Odvar z vlašských ořechů působí proti bolestem ze zánětů

Vlašské ořechy

Působí úžasně i na krásu těla. Znáte nejrychlejší způsob, jak zmenšit své trápení? Pomoci vám mohou vlašské ořechy. Jejich vlastnosti jsou pro lidský organismus mimořádně výhodné a účinně tak zmenšíte nejen menstruační trápení, ale navíc i podrážděný žaludek. Jaké jsou vlastnosti vlašských ořechů a jak si můžete připravit odvar, který jednoduše můžete kdykoli využít?

Nejen pouze plody, ale využijete i odvar z vlašských ořechů

Měli byste vlašské ořechy často zařazovat do svého jídelníčku. Ale v kuchyni budete moci také využít vlašské ořechy, které mají výjimečně srovnatelné vlastnosti jako přírodní produkt. Čaj připravený z vlašských ořechů bude mít pro vaše tělo mimořádné vlastnosti. Obsahují vitamin C a flavonoidy, které zabraňují pronikání volných radikálů do vašeho těla.

Vlašák
Foto: Pixabay

Směs vyrobená z vlašských ořechů se doporučuje zejména pro osoby, které mají problémy s žaludečními nebo střevními problémy, ale také pro ty, kteří pravidelně trpí zácpami nebo průjmy. Zmírníte s nimi onemocnění ledvin navíc uděláte dobře i své pleti a vlasům, které si jich velmi cení. A jak si takový odvar vyrobit sami, aby byl skutečně účinný?

Odvar si můžete vyzkoušet vytvořit hned několika způsoby

Zdravý ořechový čaj je jedním ze způsobů, jak si ořechy vychutnat, (zalijte 1-2 čajové lžičky ořechových jader horkou vodou, nechte 20 minut odstát a poté sceďte). Naproti tomu ořechové listy budete moci dát do hrnce s vodou, deset minut povařit a poté budete moci směs vypít horkou nebo studenou. Pijte jednu sklenici denně. Odvar však můžete použít i jako výplach na umyté vlasy. Budou lesklé a zdravé.

Ořechy samozřejmě nejsou vhodné pro každého. Nejsou vhodné pro těhotné nebo kojící ženy, které mohou být na ořechy přecitlivělé. Stejně tak nebudou rozumné pro ty, kteří mají problémy s přecitlivělostí žaludku. Ti, kteří si na nich pochutnávají, si mohou doplnit základní vitamíny i další látky, které nabídnou pomoc pro zdraví celého těla. Konkrétně posilují činnost mozku. A vy si teď budete moci lehce zasadit ořešák do svého volného porostu.

Zdroje info: ireceptar.cz, pestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay