Robotický vysavač: Ideální volba pro likvidaci alergenů. Jak vybrat ten správný?

Robotický vysavač

Víte, kolik se nachází v každé domácnosti různých roztočů, alergenů a dalších nepříjemných částic, jež mohou lidem neskutečně škodit? Obří množství. O tomto faktu není třeba nijak výrazně diskutovat. Zbavit se těchto částic není vůbec jednoduché, jelikož většinou začnete vysávat na jednom konci bytu či domu a na druhém se usazují další. Když skončíte na druhém konci, na prvním už máte tolik alergenů, že můžete začít znovu. I proto se vyplatí vsadit na kvalitní robotický vysavač. Co všechno dnes tyto mašiny zvládnou? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Výkon vysavače v hlavní roli

Při výběru robotického vysavače se vyplatí zaměřit se na jeho výkon. Ostatně právě on spolu s kapacitou baterie určuje, jak velkou plochu dokáže přístroj bez problémů uklidit. Tradičně se u mnohých zařízení pohybuje plochu úklidu kolem 150 m2. Zvládnout by měl bez potíží jak suché, tak i mokré čištění. Ostatně plocha rodinného domu se často pohybuje právě okolo zmiňovaného rozměru. Pokud odpoledne přijdete ze zaměstnání, interiér se dokonale leskne a vy můžete být v klidu a řešit jiné činnosti.    

Robotický vysavač

Foto: Radek Štěpán

Sací výkon a objem nádržky na vodu

U robotického vysavače je dobré znát jeho sací výkon. Pohybovat by se měl minimálně okolo 2500 Pa. Je-li tomu tak, nemusíte mít strach z toho, že by se vysavač vypínal nebo případně nestíhal vysávat nějaké nečistoty. U testovaných modelů, mezi kterými byly Aeno RCS2Aeno RCS2 a Sencor SRV 9250BK-EUE3 šlo všechno jako na drátku. Dostatečná byla i kapacita nádržky na vodu činící 350 ml. Nádoba na prach by měla mít minimálně 600 ml.

Robotický vysavač

Foto: Radek Štěpán

Inteligentní vysávání bude mít pod kontrolou

Jasně, že ano. Robotický vysavač Aeno RCS2Aeno RCS2, Sencor SRV 9250BK-EUE3 nebo jiný se jednoduše připojí k Wi-Fi a následně vám bude po nainstalování aplikace ukazovat, co všechno už stihl uklidit. Zobrazí se vám také, zdali je robot aktuálně nabitý, případně jestli se nachází v dokovací stanici a podobně. Narazí-li na překážku, musíte ji odstranit. To ale budete vědět předem. Jinak lze používat také různé režimy, virtuální stěny a podobně.

Robotický vysavač

Foto: Radek Štěpán

Zdroje info:

https://www.okay.cz/products/roboticky-vysavac-aeno-rc2s

https://www.robzone.cz/jak-si-vybrat-roboticky-vysavac/

Náhledové foto: Radek Štěpán

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.