Objevte rady, jak si udržet motivaci pro hubnutí i splnění životních cílů

Najít motivaci a vydržet v pohybu je občas poměrně náročné. A platí to nejenom pro hubnutí, ale i pro plnění některých náročnějších životních cílů. Motivace není nekonečná studnice a někdy je potřeba vědět, jak se nakopnout zpátky do akce. S tím vám mohou pomoci i následující praktické rady a tipy.

Najděte si motivační citáty, které vás dokážou nakopnout

Že se ve čtení motivačních citátů příliš nevyžíváte? Jistě bude existovat alespoň jeden, který s vámi určitým způsobem rezonuje. A přesně to je tak citát, který si můžete napsat do diáře či kamkoliv jinam a v případě potřeby se na něj podívat. Mnohdy pomůže i náhodná inspirace, kdy se jednoduše pustíte do vyhledávání citátů a jistě najdete nějaký, který vás svým způsobem osloví.

Pěstujte svoji vnitřní motivaci

Jedním ze způsobů, jak vydržet u hubnutí a každý den pokračovat v tom, co jste si určili za cíl, je pěstování vnitřní motivace. Pokud máte dobré důvody, proč chcete něčeho dosáhnout, jistě to půjde o poznání lépe. Ideální je, aby motivace vycházela přímo z vás, protože požadavky od okolí nemusí být dostatečně silným hnacím motorem. Sami si tak klidně sepište seznam bodů, které jsou vaší hlavní motivací.

A když motivace odchází, přichází konzistence

Motivace je jako plamen, který jasně hoří a pohání vás dopředu. Jenže sama o sobě nestačí. U každého většího úkolu platí, že trvá nějakou dobu, takže si žádá postupné plnění jednotlivých dílčích menších kroků klidně na každodenní bázi. Pokud tedy chcete dosáhnout svých cílů, nezapomeňte na konzistenci. Jeden krásný citát říká, že dlouhodobě jsme jen tolik dobří, jak hodně jsme konzistentní.

Foto: Pixabay

Dbejte o své psychické zdraví

Silná motivace a zápal pro věc je sice svým způsobem výhodou, ale pokud nebudete situaci správně kontrolovat, snadno se může stát, že se u vás objeví syndrom vyhoření. Pokud jedete neustále na maximum, je to dlouhodobě neudržitelné. A platí to i v případě, kdy svou práci nebo projekt, na kterém děláte, opravdu zbožňujete.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/what-to-do-when-you-have-no-motivation-4796954

Náhledové foto: Pixabay