Posilování nohou

Několik tipů pro efektivní posilování nohou

Posilování spodních partií těla je často vcelku náročné a vyžaduje maximální pozornost. Posílit především nohy lze mnoha různými způsoby. My se na některé základní podíváme mnohem podrobněji a nezapomeneme upozornit také na speciální stroje do posilovny, které vyrábí známá společnost Grün Sport. O jaké cviky a zařízení se tedy jedná?

Běh jako úplná klasika

Je to právě běh, jenž tvoří jakousi základní aktivitu, při které se nohy efektivně posilují. Především ale nabízí dokonalé protažení dolních končetin. Běhání vás příliš nebaví? Pak se nebojte ani jízdy na kole. Výbornou volbou jsou třeba i pásy určené pro běhání. Nezapomeňte ani na dokonalý strečink.

Obyčejný dřep jako základ

Optimálním cvikem pro posílení nohou je bezesporu zdánlivě triviální cvik, a to dřep. Začít můžete s prázdnou osou pocházející z velké činky. Postupně si budete přidávat další závaží. U vyššího množství závaží už budete potřebovat asistenci. Nikdy nevíte, kdy vás činky doslova přibijí k zemi.

Leg-press

Výbornou volbou je také leg-press. Jedná se o aktivitu, při níž cvičící člověk leží na zádech a zvedá nohama určité závaží. Kvalitní posilovací stroj na nohy zajistí velmi bezpečné cvičení, jež dokáže ušetřit nejen klouby, ale i záda. Ta bývají při posilování nohou značně zatěžována.

Kvalitní posilovací stroje jako nezbytnost

Pro efektivní cvičení na nohy budete potřebovat kvalitní posilovací stroje. Naším tipem jsou produkty společnosti Grün Sport vyrábějící tento sortiment již od roku 1989. Právě tato firma dokáže vybavit kompletně celé fitness centrum. Začne profesionálním návrhem a poté následuje dodání konkrétních strojů do posilovny. Ty specialisté dovezou na místo, smontují a dokonale seřídí. Výběr takovýchto strojů je obrovský, o čemž se ostatně můžete přesvědčit ve velmi pestré nabídce na www.grunsport.cz.

Zdroj náhledového obrázku: grunsport.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *