Biotin

Nedostatek vitamínu H: Jaké jsou jeho projevy a jak jej řešit?

Dostatek vitamínů je pro lidské tělo nesmírně důležitý. Nejčastěji se v souvislosti s chřipkou a jinými respiračními onemocněními hovoří o vitamínu C. My se ovšem zaměříme na vitamín H označovaný jako B7. Právě on je totiž pro lidské tělo také nezbytný, jelikož se účastní procesu štěpení tuků na menší složky. Často se o něm hovoří jako o biotinu. Ve vodě se rozpouští a je považován za růstový hormon. Jaké jsou tedy jeho účinky a zdroje. Lze ho sehnat jako doplněk stravy?

Vitamin H a jeho prospěšné účinky

Jak již bylo řečeno, vitamín H se podílí na metabolizování tuků a sacharidů. Mimo jiné zajišťuje správné fungování nervového systému lidského těla. Napomáhá také lidskému tělu při zpracovávání glukózy a bílkovin. Společně s chromem může být nápomocen i při procesu hubnutí. V neposlední řadě dokáže biotin regulovat množství cukru v krvi. Výborný je i při snižování cholesterolu a eliminaci rizika kardiovaskulárních chorob. Za své zdraví vděčí biotinu i nehty, pokožka či vlasy.

Jaké jsou přirozené zdroje biotinu?

Vitamín H je přítomen v nejrůznějších pokrmech. Dokonce je přímo vytvářen specifickými bakteriemi ve střevech. Nejčastěji se nachází ve stravě živočišného charakteru. Jedná se především o:

–          vejce,

–          maso,

–          ryby,

–          mléčné produkty,

–          játra, kde je jeho množství nejvyšší.

Najdeme jej i v zelenině typu mrkve, okurky, cibule a květáku. Obsažen je i v houbách, jádrech ořechů, mandlí či arašídů.

Biosil HZdroj obrázku: gigalekarna.cz

Přírodní doplněk stravy Biosil H

Biotin lze získat bez problémů i prostřednictvím doplňku stravy. Naším tipem je Biosil H, který obsahuje mimo biotin také hyaluronát sodný a kyselinu pantotenovou. Napomáhá k udržení normálního stavu lidské pokožky, sliznic a nervové soustavy. Dostatek biotinu zabrání vypadávání vlasů a pomůže k psychické pohodě. Zakoupit jej můžete za výhodnou cenu na gigalekarna.cz.

Zdroj náhledového obrázku: gigalekarna.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *