Potraviny, které vám zaručí zdravé vlasy a nehty

Vlasy a nehty

Nehty a vlasy jsou vždy náchylné na nezdravý vývoj. Na vlasech také poznáme, jak se o sebe, kdo stará. To samé platí i o nehtech. Bohužel někdy však vzhled neovlivníme. Vlasy se nám mohou zdát roztřepené a poničené, nehty lámavé. Může to ovlivňovat mnoho faktorů. My si však vybírejme, které na nás budou působit. Například zlepšete svou stravu! V tomto článku se dozvíte, které potraviny a jídla pomáhají ke zdraví a hezkému vzhledu vlasů a nehtů.

Špenát

To přeci věděl i Pepek námořník. Špenát je zdravý. Pokud máte slabé vlasy i nehty a jejich povrch se vám zdá nerovný a nepravidelný, nejspíše budete trpět nedostatkem železa. To ve špenátu dodávalo Pepkovi sílu. To samé může udělat i vašim vlasům. Doplňte tedy železo a pokud neradi užíváte tablety a dáváte přednost chutné stravě, jezte špenát. Ten obsahuje velké množství tohoto prvku. Pomůže tedy okysličovat organismus a folikuly vlasů a nehty budou správně pevné. Můžete zkusit také jinou zeleninu s vysokým obsahem železa. Ať už to bude kadeřávek nebo listový salát.

Dopřejte si lososa

Tato ryba prospívá nehtům a vlasům v mnoha ohledech. Tak zaprvé je bohatým zdrojem bílkovin a vitaminu B7 pro naše tělo. Při dostatku těchto látek v těle se tvoří keratin, který napomáhá ke správným vlastnostem těchto kožních derivátů. Losos je také znám obsahem kyseliny listové. Ta zajišťuje okysličení těla a opakují se zde tedy výhod, které byly popsané v části o špenátu. Další látkou, kterou díky konzumaci lososa získáme, je omega-3 mastná kyselina. Ty zase kůži, z které nehty a vlasy těží a rostou, hydratují, což je důležité pro správný vývoj.

Vejce

Poslední potravinou, která pomáhá při řešení nezdravostí vlasů a nehtů, je vejce. Obyčejná surovina, z které lze připravit mnoho chutných pokrmů. Žloutek je totiž dobrým zdrojem vitaminu D. Ten přispívá k eliminaci lámavosti a třepivosti nehtů, které se dostavují při nedostatku tohoto vitaminu. Dále odstraňuje pigmentové skvrny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.