Nedaří se vám zhubnout? Možná patříte k mlsounům, kteří jedí z nudy

Hubnutí

Dodržujete pravidla zdravého stravování, ale občas se vám stane, že „ujedete“? Nebojte se, je to poměrně běžné. Pokud jíte vyvážená jídla, neměli byste pociťovat chuť na sladké. Nedostatek určité živiny ve stravě může způsobit to, že si je vaše tělo žádá. Pokud nejíte dostatek sacharidů, můžete pociťovat častěji chuť na sladké. Někdo ale chodí do lednice jenom proto, že nemá nic lepšího na práci. Zde jsou nejčastější typy mlsounů. Patříte do některé skupiny také vy?

Obalit si nervy

Zatímco někdo nejí vůbec, když pociťuje stres a starosti, jiný si zase rád obalí nervy. Pokud je vaše stravování ovlivněno vašimi pocity, pak patříte právě do této skupiny. Lidé se tak obvykle odměňují za to, že museli zažít něco negativního. Po jídle se cítíte lépe. Bohužel je tento účinek krátkodobý a rozhodně se negativních emocí nezbavíte. Stresu se zkuste zbavit například sportem nebo jinými činnostmi, které vám dělají radost.

Tělesný tuk

Foto: Pexels

Mlsounem z nudy

Taková osoba jí tehdy, když nemá hlad. A to z prostého důvodu: aktuálně prostě nemá co dělat. Obvykle si dopřáváme vysoce kalorická jídla, jako jsou chipsy či sladkosti. Zvláštním případem jsou lidé, kteří konzumují potraviny u sledování televize. Nejlepším způsobem je zaměstnat své ruce jinak, například nějakou ruční prací. Pokud přece jen musíte něco jíst, dopřejte si zdravou svačinku. Nakrájejte si například zeleninu. Když ji budete u sledování televize bezmyšlenkovitě pojídat, nezpůsobíte si problémy s váhou.

Noční mlsoun

Přes den jste schopni dodržet podmínky své diety. V noci ale cítíte nutkání se něčím nacpat. Právě vy můžete mít problémy s vhodně složeným jídelníčkem a může vám chybět určitá skupina živin. Do této skupiny mohou patřit lidé, kteří vynechávají snídani. Zaměřte se na vytvoření vyváženého jídelníčku, který vás nebude nutit v noci vstávat z postele a jíst kalorická jídla.

Zhubnout nemusí být složité

Díky tomu, že odhalíte, kdy jíte nezdravé jídlo, můžete zjistit, jaký druh mlsouna jste. Zařadíte-li sami do sebe do určité skupiny, můžete lépe pracovat se svým jídelníčkem. Tak například si dáte pozor na noční přejídání. Nebo vhodněji nastavíte svůj jídelníček, aby obsahovat skutečně jenom to, co potřebujete. Při hubnutí obvykle pomáhá zaznamenávat si všechna jídla, která zkonzumujete. Možná, že se některých nezdravých vzdáte jen proto, abyste je nemuseli zaznamenávat…

Zdroje info:

https://styl.interia.pl/zdrowie/news-typy-podjadaczy-sprawdz-czy-jestes-jednym-z-nich,nId,5344215

https://healthyeatinghub.com.au/8-strategies-overcome-boredom-eating/

Náhledové foto: Pixabay