Nahá jóga ve tmě – co vám může přinést?

Důvodů, proč mnozí z nás nenavštěvují skupinová cvičení, může být dost a dost. Stydíte se za svůj vzhled? Nepřipadáte si v dostatečné kondici? Nedělá vám dobře, když se na vás někdo dívá? Naštěstí jóga je primárně o tom, co se děje uvnitř nás a vnější pozice a úkony k tomu jen napomáhají.

Není tedy problém zacvičit si potmě a pokud možno ještě lépe úplně nazí. Ano, právě takový trend se teď dostává i k nám. A nejde vlastně o žádnou novinku, praxe jógy bez oblečené nebyla neznámá ani starodávným indickým jogínům.

jog1

Koncentrujte se na cvičení, ne na své okolí

Nejspíš to zažil každý, kdo se k podobnému kroku někdy odhodlal. Místo toho, abyste se soustředili sami na sebe, řešíte, co vás kde škrtí nebo jak nemožně vypadá celulitidový zadek slečny před vám i v těch ultratenkých leginách. Oprostit se od všeho okolo může být někdy opravdu těžké. A právě tomu by měla absence oblečení a nepřítomnost světla pomoci. Najednou vám totiž nic jiného nezbývá – jen vy a hlas instruktora někde před vámi.

Nejdřív svíčky, potom úplná tma

Ne, nemusíte si příchod na nahou jógu představovat jako hromadné napochodování do sauny. Ne, tam kde to s ní opravdu umí, začínají oblečení jen za svitu několika málo svíček. Ke zhasínání svíček dochází postupně a stejně tak pomalu se odhazují i jednotlivé kousky oblečení. Kdo chce, může si počkat až na úplnou tmu. A aby nedocházelo k faux pas s oblékáním po cvičení, zahalíte se po lekci do osušky a obléknete se až v soukromé šatně nebo ve sprše po očistě těla.

Není tedy třeba se čehokoliv obávat. Naopak, můžete jen a jen získat. Dobrý pocit, absolutní uvolnění, pročištění mysli, odpočinek – to je jen malý výčet benefitů, které příznivci nahé jógy ve tmě jmenují. Stačí si jen troufnout udělat první krok, to ostatní už přijde samo.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *