Konopí

JAK VYBRAT KONOPNOU MAST, ABY ŘEŠILA PŘESNĚ TO, CO POTŘEBUJETE

Pokud se vám nedaří efektivně léčit kožní problémy nebo trpíte bolestmi kloubů, mohli jste se setkat s doporučením na konopnou mast. Jenže jak vybrat konopnou mast tak, aby vám opravdu pomohla? Bezpodmínečně je nutné znát účinné látky, které problém opravdu řeší a bez kterých by se jednalo pouze o průměrnou mast. Jakmile víte, co je pro kvalitní mast klíčové, je třeba se zorientovat v poměrně široké nabídce typů mastí, které jsou na trhu.

 

JAK VYBRAT KONOPNOU MAST PODLE INFORMACÍ NA OBALU

Pro výběr opravdu účinné konopné masti je stěžejní sledovat její složení. Rozhodující jsou v tomto ohledu látky zvané cannabinoidy – látky obsažené v zelených částech rostliny. Pokud se setkáte s výrobkem obsahujícím pouze konopný olej, nejspíš vám neublíží, ale jeho účinky jsou zanedbatelné. Do skupiny cannabinoidů spadá i THC, jehož koncentrace v masti může být max. 0,3%. Jde tedy o tzv. technické konopí. Zdaleka není onou nejdůležitější zázračnou látkou, která nese většinu léčivých účinků. Klíčovou látkou pro kožní pomoc je cannabidiol (CBD). Na rozdíl od THC není psychoaktivní a je základem legálních konopných zdravotnických mastí. Právě on dokáže řešit např. artritidu, záněty, plísně, lupénku nebo různé bolesti.

Informace o vysokém podílu konopí mohou znamenat pouze vysoké procento konopného oleje, nikoli účinného CBD!

Významnou složkou by měl být vždy konopný výtažek.

ZÁKLADNÍ TYPY KONOPNÝCH MASTÍ

Pro základní orientaci v nabídce konopných mastí můžeme rozlišit několik druhů mastí, podle jejich očekávaných výsledků. Doplňkové řady jako jsou nejrůznější čistící konopné emulze, šampóny nebo tělová másla, nyní ponechme stranou.

KONOPNÁ MAST

 • Klasická konopná mast ve své jednoduché podobě určená primárně k ošetření pokožky těla i obličeje.
 • Tato mast nechává vyniknout skvělým účinkům CBD na pokožku těla.
 • Je určená pro osoby s projevy velmi suché kůže, ekzémy nebo lupénkou. Po použití masti dochází ke snížení napětí pokožky a nepříjemného svědění.
 • Proniká do hlubokých vrstev pokožky a silně ji regeneruje. Ošetřuje drsnou pleť.
 • Většinu konopných mastí lze zakoupit v bio kvalitě nebo se 100 % přírodním složení.
 • Tyto masti jsou vhodné i pro děti, ale najdete i dětské řady pro péči o novorozeneckou pokožku

KONOPNÉ MASTI/GELY PROTI BOLESTI

 • Velkou kategorií produktů, se kterou se setkáte (s různými obměnami názvů výrobců), je konopné mazání na bolesti kloubů, šlach, svalů a zad.
 • Pravá konopná mast má velmi silné analgetické účinky, které pomáhají při léčbě chronických bolestí pohybového aparátu. Má skvělé účinky při revmatických bolestech nebo během pooperačních stavů.
 • Masírovat můžete vícekrát denně stejně jako tomu přizpůsobit velikost balení.

CHLADIVÉ KONOPNÉ MASTI

 • Účinky konopné masti jsou v těchto případech kombinované s chladivými ulevujícími a osvěžujícími účinky pro namožené svalstvo. Bývají vhodné zejména jako univerzální masážní masti, k péči o tělo po sportovních výkonech a pro celkovou regeneraci pohybového aparátu. Přinášejí rychlou úlevu, potlačují ztuhlost těla a osvědčily se i v úlevě od tzv. těžkých nohou.
 • Konopný základ bývá rozšířen o další bylinné extrakty (např. kaštan, který bojuje s křečovými žilami, jalovec,..).
 • Složení bývá rozšířeno často o kafr, mentol nebo kostival.

HŘEJIVÉ KONOPNÉ MASTI

 • Opačný účinek vám poskytnou hřejivé masti, které se užívají často k preventivnímu prohřátí pohybového aparátu před fyzickou zátěží nebo k aplikaci na noc. Pomáhají od bolesti svalů, zad a kloubů. Ulevují od revmatických stavů nebo ischiatických potíží.
 • Působí také na žilní odtok a posiluje elasticitu cévních stěn.
 • Kromě konopí také obsahují další byliny (např. kaštan, měsíček,…)

KONOPNÉ MASTI NA OBLIČEJ

 • V nabídce mastí najdete i produkty určené přímo pro péči o obličej nebo konkrétní projevy problematické pleti.
 • Nejčastěji se tak setkáte s konopnými krémy proti akné nebo seboreou
 • Principem je celková regenerace pokožky, regulace kožního mazu a využití při hloubkové hydrataci pleti.
 • Díky antioxidačním vlastnostem je skvělým pomocníkem v boji proti vráskám a ve zpomalení procesu stárnutí pokožky.

VYBÍREJTE NEBO VYRÁBĚJTE

Pravé konopné masti jsou díky velice účinným látkám silným pomocníkem při bolestech pohybového aparátu nebo kožních problémech. Pečlivě čtěte složení masti, specifikujte oblast, kde potřebujete ulevit a vybírejte z dostupné nabídky. Pokud chcete 100% pravou konopnou mast bez dalších složek a nadbytečných přísad, můžete si vyzkoušet vyrobit domácí mast. Koneckonců inspirovat se můžete i s jinými konopnými recepty. Jestliže již máte zkušenosti s některou z konopných mastí nebo se právě chystáte vyzkoušet, budeme rádi, když se s námi podělíte o dosažené výsledky v komentářích.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *