Moderní meditace. Dejte šanci antistresovým omalovánkám

Chcete se uvolnit, zapomenout na chvíli na stres a tvořit něco pěkného? V takovém případě vyzkoušejte moderní trend v podobě omalovánek pro dospělé. Jde o stále více oblíbenou techniku, kdy se budete soustředit na malování jednotlivých plošek v zajímavém obrazu, takže úplně zapomenete na nejrůznější problémy ve svém životě.

Vyberte si z nekonečných motivů

U antistresových omalovánek jde o elegantní motivy. Může se jednat o nejrůznější abstrakci, ale třeba i zvířata či květiny. Z pohledu uklidnění a dosažení celkového pocitu podobného při meditaci jsou nejlepší mandaly. U nich můžete popustit uzdu fantazii a vytvořit hotovou symfonii barev. Záleží na tom, jak si představujete výsledek. Nic však není špatně ani správně.

Soustředění na vlastní tvorbu

Arteterapie je hojně užívaná v psychologické praxi. Má pozitivní vliv na celkovou psychickou pohodu. A to především díky jednoduchému principu. Pokud se zaměstnáme činností, soustředíme se na daný okamžik a nepřemýšlíme nad negativními scénáři. Zároveň mozek rád nahradí negativní věci krásnými obrazci a barvami, kterými tvoříme. U omalovánek trénujete všímavost a přítomnost v okamžiku, kdy záleží jenom na tom, jakou plochu zrovna malujete a co u toho držíte za barvu.

Foto: Pixabay

Kdy jsou antistresové omalovánky vhodné a pro koho

Antistresové omalovánky by si měl vyzkoušet snad každý. Především se hodí u lidí, kteří chtějí trénovat pozornost, soustředění a chtějí se zbavit každodenní stresu spojeného s prací a běžným životem. U dětí je cílem učení a procvičování jemných motorických dovedností. V případě dospělých jde především o snížení míry úzkosti a doplnění pozitivního pocitů, které se mimo samotnou činnost malování pojí i s hotovým výsledkem, ze kterého budete mít radost.

A jak začít?

Začátek s antistresovými omalovánkami není nic komplikovaného. Pokud se vám rovnou nechce kupovat celý sešit plný zajímavých motivů, můžete si na zkoušku jeden či dva vzory omalovánek vytisknout z internetu. A pokud se vám tato technika zalíbí, najdete celé sešity omalovánek snad v každém knihkupectví nebo papírnictví.

Zdroj: https://zdravi.euro.cz/leky/antistresove-omalovanky/ a https://www.prozeny.cz/clanek/proc-vzit-do-rukou-pastelky-a-vybarvovat-mozek-vam-podekuje-70549

Náhledové foto: Pixabay