Med se skořicí

Med a skořice: kombinace dvou silných ingrediencí pro skvělou chuť i hubnutí

Med spousta lidí používá jako sladidlo místo cukru – ať už do kávy nebo čaje. Někdo považuje tuto surovinu za to nejzdravější sladidlo, i když tomu tak být nemusí. Skořice sama o sobě je také zdraví prospěšná a její každodenní konzumace se doporučuje z mnoha důvodů. Lidé, kteří se snaží přestat sladit kávu, si do ní s oblibou přidávají skořici, protože kávu provoní a zjemní její chuť. Kombinace medu a skořice s sebou přináší zajímavé zdravotní účinky. Kromě hubnutí budete mít větší chuť na sex a zvýšit by se měla výkonnost vašeho mozku.

Zdravotní účinky medu

Med obsahuje snadno stravitelný cukr a spoustu minerálů, živin a vitamínů. Jeho pravidelná konzumace může pomoci zrychlit metabolismus – a to je u hubnutí žádoucí. Díky medu můžete snížit své chutě k jídlu a tím v konečné fázi zkonzumovat mnohem méně kalorií. Med má antioxidační účinky, čímž napomáhá odstraňování potenciálně škodlivých radikálů ven z těla. Dále je prospěšný při léčbě bolesti v krku, při chřipce a nachlazení, používá se také při bolesti žaludku a v přírodní kosmetice na suchou kůži či akné.

Štíhlá

Foto: Pixabay

Zdravotní účinky skořice

Skořice ovlivňuje hladinu cukru v krvi – zpomaluje proces, kdy dochází k nárůstu cukru v krvi. Složky obsažené ve skořici mají schopnost zastavovat šíření rakovinných buněk. Dále pak pravidelná konzumace skořice zlepšuje soustředění a působí jako silný antioxidant. Kromě toho reguluje trávení, protože obsahuje vlákninu, má antifungální a antibakteriální vlastnosti, díky čemuž je vhodné ji užívat v období chřipek. Těhotné ženy by ale skořici měly užívat jen velmi omezeně – v raných fázích těhotenství je lepší se jí vyhnout úplně.

Med a skořice

Tato kombinace slibuje zdravotní účinky obou těchto ingrediencí, navíc ale dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. To je velice důležité pro snížení ukládání tuků. Díky této kombinaci můžete tedy hubnout. Velice důležité je ale také to, že kombinace obojího vás chrání před parazity, plísněmi a bakteriemi. Jestliže vás trápí choroby spojené s těmito činiteli, zaměřte se na užívání medu a skořice. Vzhledem k vysokému obsahu živin je prospěšný také pro funkci vašeho mozku.

Připravte si kouzelný elixír

Jednu čajovou lžičku kvalitní skořice zalijte hrnkem horké vody. Přikryjte a nechte 15 minut louhovat. Poté vmíchejte lžíci medu. Toto množství si rozdělte na dvě porce: polovinu vypijte ráno na lačno a druhou polovinu pak večer před spaním.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zdravi/med-skorice-hubnuti.html

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *