Vybíráme školní batohy pro děti

Školní batoh

Pomalu ale jistě se blíží ten čas, kdy naše ratolesti zase nastoupí do školy. Okamžik, na který se spousta rodičů těší. S tím se ale pojí spousta záležitostí, které je zapotřebí splnit. Tak například nákup školních pomůcek. Alfou i omegou je školní batoh, ve kterém budou děti každý den nosit celou řadu pomůcek. Aby nedocházelo k deformaci zádíček a jiným problémům s držením těla, je zapotřebí investovat do kvalitního batohu. Zde se opravdu nevyplácí šetřit.

Na ceně záleží

Ne vždy to musí být pravda, nicméně u školních batohů se vyplácí nekupovat to nejlevnější na trhu. Většinou se takový batoh stejně za několik týdnů potrhá a navíc nemusí odpovídat přirozenému anatomickému tvaru zad vašeho dítěte. To může skončit bolestmi zad, nesprávným držením zad či v extrémních případech dokonce deformací páteře. Na druhou stranu ale to, že je taška drahá, nemusí být zárukou kvality. Proto je důležité vědět, co u školních batohů hledat.

Škola

Foto: Pixabay

Vybírejte s dětmi

Nakupovat přes internet je jistě pohodlné, nicméně v případě školního batohu to nemusí být nejlepší varianta. Vybraný batoh nechte dítěti vyzkoušet. Možná odhalíte místa, kde by batoh mohl táhnout nebo odírat, jeho nešťastné provedení a další věci, kterých byste si bez přítomnosti dítěte nevšimli. V neposlední řadě se školní batoh musí líbit samotnému dítěti. Zaměřte se na anatomické provedení batohu a nastavitelné popruhy.

Správná velikost

Důležitým faktorem je také správná velikost tašky. Šířka tašky by měla odpovídat zhruba šířce ramen vašeho dítěte. Rozhodně by neměla být větší. U výšky batohu si dejte pozor na to, aby taška končila v úrovni pasu nebo o nějaký ten centimetr nad pasem. Popruhy batohu by měly být široké a polstrované, protože jsou pro dítě pohodlnější a chrání to ramena dítěte. Je důležité naučit své dítě nosit tašku na obou dvou popruzích, nikoli jen na jednom rameni. Celková hmotnost tašky (i s učebnicemi a dalšími pomůckami) nemá podle odborníků přesáhnout 15 % váhy vašeho dítěte.

Zdroj: https://www.medvidkovehracky.cz/blog/skolni-taska-vyber/

Foto: Pixabay