Kancelářské křeslo

Máte sedavé zaměstnání? Pozor na problémy s tím spojené

Sedavé zaměstnání je dnes mnohými lidmi vyhledávané, jelikož za ním vidí hlavně pohodlí – možnost pracovat v teplé kanceláři, bez fyzické námahy. Takový typ zaměstnání přináší ale i možná negativa. A to ve formě různých bolestí. Tento typ práce přináší výrazné namáhání páteře, což se dříve nebo později může podepsat u na nutnosti návštěvy lékaře. Pokud vás zatím záda jenom lehce pobolívají, podívejte se, co vám pomůže.

Pravidelné protahování

První věc, kterou byste měli při sedavém zaměstnání dělat, je nutnost pravidelného protahování. Nikdy na židli neseďte třeba i několik hodin v kuse, a to bez toho, abyste tělu dopřáli i jiný pohyb. V pravidelných intervalech je třeba:

  • jít se projít,
  • protáhnout horní končetiny,
  • udělat několik předklonů.

Začněte posilovat

I když to na první pohled může vypadat, že tato aktivita se sedavým zaměstnáním nesouvisí, je opak pravdou. Je dokázáno, že pravidelným posilováním lze bolesti způsobení sezením snadno eliminovat. Proto navštěvujte posilovnu alespoň třikrát týdně. A pamatujte – více záleží hlavně na síle, než na konkrétním objemu vašeho svalstva. V tomto případě tedy doporučíme cvičení se spíše menší váhou, které však bude zaměřeno na více sérií po více opakováních.

Jóga jako osvědčená metoda

Co si pod ní představit? Jde o soubor cviků, které nemají cíle jenom v duchovní rovině. Jsou založeny i na kompletním posílení vašeho těla. I to je vhodná aktivita, pokud chcete dát sbohem bolestem ze sedavého zaměstnání. Pokud budete chtít zároveň i posílit, zkuste odnož označovanou jako power jóga, která je už fyzicky náročnější aktivitou. Jako začátečníkům ale v první fázi doporučíme spíše základní, tedy klasickou variantu.

Tejpování

Jde o aplikaci speciálních pásků na postižená místa. I ty dokážou výrazně ulevit od bolesti. Nejenom, že můžete tejpování svěřit do rukou odborníkům. Můžete se ho i sami naučit, na některém z velmi populárních kurzů. Jejich nabídku lze najít třeba na internetové adrese: https://www.inprov.cz/kurzy/doplnkove-kurzy/tejpovani. Se správným kurzem se naučíte nejlepšímu použití a tak můžete s bolestí bojovat a odstranit ji i bez nutnosti navštívit specialistu.

Máte správnou židli?

I to, jak vypadá vaše židle, velmi ovlivní případnou bolest. Správná židle by měla nabídnout maximální oporu v různých částech vašeho těla. Také je třeba její správné nastavení s ohledem na výšku, její sklon, nebo i na výšku loketních opěrek. Vždy si pamatujte, že investice do kvalitní židle může výrazně napomoci vašemu zdraví. Pomůže mu ale i to, že to nebudete s pracovní dobou výrazně přehánět.

Zdroj náhledového obrázku: inprov.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *