Vlasy

Maska pro posílení vlasů: ušetřete za drahé šampony

Masky na vlasy jsou způsobem, jak je posílit a docílit jejich krásnějšího vzhledu. Kromě toho, jak se o své vlasy staráme, je jejich vzhled ovlivněn také geneticky. I lidé, kteří dříve měli vlasy silné, mohou s postupem času zaznamenat ztrátu jejich kvality a řídnutí. Proti přirozenému stárnutí vlasů i za účelem jejich posílení můžeme bojovat díky domácím maskám na vlasy. Nepotřebujete na ně žádné speciální ingredience a stojí méně, než masky, které jsou dostupné v obchodech.

Masky na vlasy z droždí

Vysoký obsah vitamínů (zejména skupiny B) jsou důvodem, proč jsou kvasnice dobré i pro vaše vlasy. Tato maska jim dodá ztracený lesk a také zabrání jejich nadměrnému vypadávání. První verze přípravy masky na vlasy je smíchat 2 lžičky droždí (může být i instantní) a 1 lžíci plnotučného bílého jogurtu. V případě dlouhých vlasů budete potřebovat větší množství, stačí, když dodržíte poměr těchto ingrediencí. Použít můžete také masku připravenou ze 2 lžiček droždí, 1 lžíce medu a 1 vejce. Vybranou masku naneste na vlasy a nechte působit 15 až 20 minut. Poté omyjte vlažnou vodou. Následně použijte šampon a kondicionér.

Vlasy

Foto: Pixabay

Banánová maska pro poškozené vlasy

Pokud své vlasy často upravujete žehličkou na vlasy, kulmou nebo vysoušečem, budou suché a polámané. Jejich stav můžete zlepšit, když použijete banánovou masku. Smíchejte 1 přezrálý banán, který jste rozdrtili vidličkou na kaši, 4 lžíce kokosového oleje, 1 lžíci glycerinu a 2 lžíce medu. Naneste na vlasy a nechte působit 30 minut.

Avokádová maska proti vypadávání vlasů

Jedním z nejčastějších důvodů, proč vlasy vypadávají, je nedostatek bílkovin ve stravě. Připravte si proto vhodnou masku. Smíchejte ½ avokáda, 1 vejce, 1 lžíci kokosového oleje a ½ lžičky medu. Naneste na vlasy a nechte 30 minut působit. Poté omyjte.

Maska z olivového oleje pro růst vlasů

Olivový olej obsahuje spoustu vitamínů prospěšných pro vaše vlasy. Hodí se na roztřepené konečky i na posílení kořínků vlasů. Olivový olej můžete použít taktéž na suché vlasy. Smíchejte olivový olej s trochou mletého zázvoru a kapkou zázvorového esenciálního oleje. Vmasírujte do vlasů a nechte asi 30 minut působit. Pokud máte speciální ručník na masky na vlasy, můžete nechat působit i přes noc.

Maska na poškozené vlasy z vajec

3 vaječné bílky smíchejte se 3 lžícemi olivového oleje a několika kapkami esenciálního oleje dle vašeho výběru. Nechte působit 20 minut a poté omyjte, jak jste zvyklí.

Maska z aloe vera pro lesklé vlasy

Aloe vera obsahuje spoustu vitamínů pro posílení zdraví pokožky i vlasů. Vše, co budete potřebovat je gel, který získáte z listů aloe. Stačí odřezat jeden list, podélně jej rozpůlit a lžící z něj vyškrábnout gel. Na 3 lžíce gelu aloe vera přidejte 2 lžičky plnotučného bílého joguru a 1 lžičku medu a 1 lžičku olivového oleje. Takto připravenou masku naneste na vlasy a krátce vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte minimálně 10 minut působit. Následně omyjte vlasy šamponem a kondicionérem.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/hair/homemade-hair-masks-for-hair-growth-49781.html

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *