Crohnova nemoc

Léčba nachlazení a chřipky, zde jsou tipy

Nachlazení a chřipka prostě patří k zimnímu a chladnému počasí. Ač se nám to nemusí líbit. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to, aby nás tyto nemoci úplně nevykolejili a jejich průběh by byl co nejkratší a nejmírnější. Není to zas taková věda!

Většinou záležitost týdne

Jak poznáte chřipku od nachlazení? Primárně u chřipky většinou na začátku nebývá rýma. Ta rýma, která je pro nachlazení tak typická ani bolest v krku.  Jde totiž o dvě různá onemocnění, způsobená dvěma viry. Samozřejmě, že v průběhu chřipky se však tyto dva neduhy mohou objevit také. Co nám však pomůže je fakt, že obě onemocnění lze léčit vlastně stejně. Horší průběh má však chřipka. Ta vás většinou na nějakou dobu také přiměje zůstat doma. Z tohoto hlediska je viróza snadněji přechoditelná. Nejlepší je však vždy pořádná léčba. Nejhorší stavy jsou většinou týden, poté se vám začne ulevovat. Je tedy důležité nezahálet a již od prvních dnů léčit příznaky a odpočívat.

Správná léčba

Jak bylo již naznačeno, budeme se zaměřovat na léčbu příznaků, Nemusíte horečku srážet. U nachlazení nebývá horečka tím největším problém. To u chřipky bývá poměrně vysoká, pro imunitní systém však je lepší, když se vypotíte, což je primární „funkce“ horečky. Samozřejmě ale všeho s mírou. Přesáhne-li horečka hranici 38 °C, podávejte léky. Další částí léčby je rýma. Neprůchodnost nosu nemusíte vyřešit ani častým smrkáním. V tomto případě tak pomohou spíše kapky. Kapky použijete i u kašle. Musíte změnit suchý kašel na vlhký. Poté co se tak stane, aplikujte léky na odkašlávání.

Důležitý pitný režim

Pokud vás například stihne i chrapot, asi vás to překvapí, ale nejlepší je mlčet, ani nešeptat. Právě šeptání totiž zatíží hlasivky nejvíce. Navíc je tu i pitný režim. Ten je přirozeně důležitý a léčbě pomáhá. Ani ten však nemusíte přehánět. Podle posledních studií se totiž ukazuje, že míra pití neovlivňuje vývoj kašle nebo srážení horečky. Pijte tedy spíše jen tak, jak je adekvátní doplňovat tekutiny, vzhledem k pocení a dennímu doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *