Zdravé vlasy

Jak na zdravé vlasy? Správná strava je odpověď!

Krásné a zdravé vlasy, to není jen výsledek kvalitních nebo kondicionérů. Je to zásluha i správného stravování.  I vlasy reagují na váš jídelníček. V dnešním článku vám dáme několik tipů, co jíst, aby vaše vlasy nejen zdravě vypadaly, ale také zdravé opravdu byly. No vyzkoušejte sami, jak to funguje a jak se vaše vlasy zlepší.

Losos a avokádo

Losos obsahuje nenasycené omega-3 mastné kyseliny. Tyto kyseliny pomáhají proti vypadávání vlasů, zároveň hydratují, takže vlasy už nebudou ani suché, ani krepaté.   Nenasycené omega-3 mastné kyseliny také dodávají vlasům pružnost a lesk.  K lesklým vlasům přispívá i avokádo, které obsahuje nenasycené mastné tuky. Avokádo zlepšuje i prokrvení pokožky hlavy. Naopak jejich nedostatek, zejména dlouhodobý nedostatek zhoršuje kvalitu vlasů i kvalitu vlasové pokožky. Avokádem můžete zregenerovat poškozené vlasy taky zvnějšku, třeba avokádovou maskou.

Fazole a listová zelenina

Fazole jsou zdrojem vitamínu E, který působí jako antioxidant a pomáhá zvyšovat cirkulaci krve. Listová zelenina jako kapusta, špenát, brokolice nebo salát jsou bohaté na železo a vápník.  Tyto látky pomáhají vlasům, aby rostly a byly hezky pevné. Listová zelenina je zdrojem i vitamínu A a C. Vitamíny A a C přispívají k tvorbě kožního mazu, tedy základu zdravých vlasů a působí i jako přírodní kondicionér.

Vejce a ořechy

Také vejce díky vitamínu  B7 nebo vitamínu H podporují růst vlasů a tím pádem snižují jejich vypadávání.  Dále dodávají vlasům hebkost.  Ořechy stejně jako vejce obsahují biotin, podporující růst a pevnost vlasů. Obsahují i nenasycené omega- 3 mastné kyseliny, měď a navíc selen, který chrání vlasy před slunečním zářením.  Nakonec nesmíme zapomenout na kvalitní a pravidelný pitný režim. Vlasy totiž potřebují dostatek vody i zevnitř.  Bez tekutin totiž může dojít k vypadávání vlasů a k poškození jejich kořene.

tereza.hubikova@seznam.cz'

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o zdraví, přírodu,cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *