Vousy

Top 16 trendů v úpravě vousů pro rok 2019

Vzhled je pro každého z nás nesmírně důležitý. Jak u mužů, tak i u žen mu dominuje samozřejmě tvář. U té pochopitelně mohou vynikat vlasy, případně další doplňky typu brýlí, u žen makeupu a podobně. Pánové ovšem dokážou zaujmout úplně jinou dominantou! Ano, tušíte správně. Jedná se o vousy. Můžete namítnout, že se vám nejvíce líbí muži zcela bez vousů, nicméně na každém tvaru porostu obličeje jistě něco zaujme. Právě z toho důvodu se v následujících řádcích zaměříme na top 16 trendů v úpravě vousů pro letošní rok. Třeba se i vy inspirujete a najdete nový styl. Možná si klidně můžete přizvat i partnerku. Třeba se i ona vyjádří a podpoří vás ve snaze být nějak zajímavý a vzhledově jedinečný. My se postupně podíváme na jednotlivé styly z hlediska tvaru.

Kulatý vzhled vousů

U kulatých stylů je hlavním cílem zastřižení vousů především zeštíhlení samotné tváře. Jaké podoby vousů jsou v rámci tohoto stylu aktuálně nejčastěji volené?

Vousy mající tvar kotvy

Kdo by neznal námořníky a jejich poznávací znamení? Vytvořit si takovéto vousy není nijak složité. Ponechán je vhodně střižený knír. Tvar vousů jinak také kopíruje čelist s tím, že uprostřed brady míří proužek vousů nahoru. Celkový tvar kotvy je tak více než patrný.

Kratší hranaté vousy

Poměrně zajímavým střihem vousů je i jejich zastřižení a vymodelování do hranaté podoby. Prakticky jde o velmi podobný střih jako u kotvy, nicméně jeden proužek na bradě není osamocen. Prakticky se jedná o bradku, která je doplněna tenkými pruhy vousů, jež kopírují čelist.

Poutavý a ostrý střih Van Dyke

Hodně dobrou volbou pro sebevědomé muže je styl nazvaný Van Dyke. Jde v podstatě o klasickou hustou bradku, jež je poměrně jednoduchým způsobem oddělena od kníru. Zastřihovač si poradí s okolím a zůstane pouze tato bradka s knírem.

Oválné střihy vousů

Jestliže je vaše tvář oválná, pak vězte, že máte největší množství alternativ úpravy vousů. Vyzkoušet můžete klidně i zmíněné tři. My uvedeme další tři, které se hodí nejvíce.

Tradiční knír

Knír není ničím výjimečným, po dlouhá léta mužům sedí. Optimální je volit variantu sestřihu, která dokonale sedne nad horní ret.

Tvar podkovy

Asi každý ví, jak vypadá podkova. Tato tradiční koňská pomůcka může být velmi inspirativní i z pohledu tvaru vousů. Okraje podkovy míří směrem dolů a obepínají bradu.

Čtyřdenní strniště

Možná si řeknete, že vytvořit strniště není nijak složité. Není ovšem strniště jako strniště. Často vypadá mnohem lépe, když jsou vousy už poněkud narostlé. Sestřihnout je lze v současné době tak, že dokonale čtyřdenní strniště napodobíte.

Je libo obdélníkových tvarů?

Jestliže chcete zdůraznit tvary svého obličeje, nebojte se obdélníkových střihů.

Ostré licousy

Vcelku drsného vzhledu dosáhnete zastřižením vousů tak, že zbudou licousy spojené bradkou. Jde o dlouhé kotlety kopírující čelisti směrem k vlasům.

Jednoduchý proužek na bradě

Není nic triviálnějšího. Stačí si pouze nechat na bradě proužek, který bude přesně uprostřed.

Podélný proužek po bradě

I takovéto pojetí bude vypadat maximálně zajímavě, nicméně ne každému se do onoho netradičního střihu vousů bude chtít jít.

Hranaté variace

Vytvořte přesné linie ve směru podél lícních kostí. Po stranách budou vousy hodně krátké. Holicí strojek je jednoduše dokonale zkrátí dle potřeby. Jaké konkrétní styly se uplatňují?

Jednoduchá kozí bradka

Prostě si stačí jenom ponechat vousy v oblasti brady. Tu budou kopírovat a zbytek tváře se oholí.

Menší kozí bradka

Ta povede směrem od spodní části brady až k ústům a postupně se zeštíhlí. Tvarově je zajímavá a nepotřebujete k její tvorbě ani nijak moc vousů.

Královský styl

Takzvané královské vousy jsou představovány klasickým knírem, který je propojen proužkem směřujícím k bradě a samotnou bradkou.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *