Krabičková dieta

Rozhodli jste se radikálně snížit vaši váhu? Pak jistě víte, že vás čeká změna vašich stravovacích návyků, jako je složení jídelníčku, velikost porcí a rozdělení jídla během dne. Oblíbenou dietou je krabičková dietakrabičková dieta, protože si můžete vybrat firmu, která vám bude jídlo vozit až do domu. Nicméně tento způsob stravování může být pro někoho poměrně finančně náročný. Můžete si však vytvořit svoji vlastní domácí krabičkovou dietu a vařit podle receptů z knih či internetu.

Co je krabičková dieta

Díky krabičkové dietě se naučíte pravidelně jíst nutričně vyvážené jídlo 5 x denně. Krabičková dieta je totiž založena na pravidelném stravování, kdy si příjem energie ze stravy rozložíte do 5 menších dávek v průběhu celého dne. Základem je snídaně, kterou byste neměli vynechat, stejně jako dopolední svačinku. Po obědě nezapomeňte na odpolední svačinku a posledním jídlem by měla být večeře. Výborné je, když se naučíte jíst jednotlivá jídla zhruba ve stejnou dobu. Samozřejmostí je dodržování pitného režimu a dostatek pohybu. Po týdnu dodržování této diety byste neměli trpět pocitem hladu. Měli byste hubnout 0,5 – 1 kg týdně. Denní kalorická hodnota se pohybuje kolem 5 000 kJ u žen a 7 000 kJ u mužů.

Výhody krabičkové diety

Jak již bylo řečeno, krabičková dieta spočívá v přípravě kaloricky vyvážených pokrmů po celý den. Koncept krabičkové diety je velice jednoduchý. Dovážková firma vám připraví jídla, která zabalí do 5 krabiček a doručí vám je domů nebo do práce. Vybrat si můžete jídla podle své chuti z nabízených programů. Výhodou je ušetřený čas, kdy nemusíte vařit a nakupovat. Máte-li čas a chuť, můžete si krabičky připravovat doma sami podle knihy „Domácí krabičková dieta“ nebo ,,Krabičková dieta – připravte si doma sami“, kde je 30 celodenních jídelníčků (150 receptů) krabičkové diety. Jídla připravená podle těchto receptů jsou velice chutná. Také mnoho receptů krabičkové diety najdete na internetu.

Jak vybrat krabičkovou dietu

Každá seriózní společnost, která poskytuje krabičkovou dietu, by měla mít na svých stránkách kontakty, smluvní podmínky a reklamační řád. Je také důležité vědět, zda má vámi vybraná společnost vlastní výrobnu. Tyto informace vám doporučujeme si ověřit, abyste předešli případné neodborné přípravě krabiček. Ověřte si také jméno a informace o odborném garantovi, který chystá nutriční skladbu jídel a připravuje receptury.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.