Ketonová dieta

Ketonová dieta

Potřebujete rychle zhubnout, a navíc jste sportovec? Ketonová dieta je ta pravá pro vás. Dieta je vhodná také pro lidi, kteří trpí rakovinou. Při této dietě zhubnete opravdu hodně a rychle, průměrně je to 7-8 Kg za měsíc. A právě pro velký efekt je mezi lidmi oblíbená.

Co je ketonová dieta

Ketonová neboli proteinová dieta spočívá ve zvýšeném příjmu bílkovin a tuků. Váš organismus se dostane do stavu zvaný ketóza, kdy si tělo bere energii z ketonů, které vznikají spalováním tuků. Sacharidy při této dietě prakticky vůbec nekonzumujete. Ketonovou dietu můžete držet 4 – 6  týdnů. Stejně jako u jiných diet se musíte i u ketonové diety hýbat, protože při pohybu organismus spaluje více tuků. Dieta je navržena tak, že hubnout budete i s minimální fyzickou aktivitou.

Ketonová dieta – jídelníček

Ketonová dieta je založena na jídelníčku, který je složen pouze z bílkovin a tuků. Sacharidy můžete konzumovat pouze ve velice malém množství. Za den by jejich příjem neměl přesáhnout 40 g. Potřebujete totiž tělo udržet stále v ketóze, aby spalovalo tuky a ne cukry. Jíst byste měli nejméně 5krát denně v menších dávkách. Důležitý je dostatečný příjem tekutin, zejména neslazených nápojů. U této diety hrozí jo-jo efekt, takže návrat k normální stravě musí být postupný. Přidat můžete pouze 10 g sacharidů. Jídelníček nemusí být jednostranný. Ketonovou dietu si můžete i koupit. V nabídce je například 5denní bílkovinová dieta Express Diet, která je sestavená ze 4 porcí hyperproteinových instantních jídel denně. Tato jídla mají snížený obsah tuků a sacharidů, a díky tomu bude vaše tělo neustále ve stavu ketózy.

Doporučení

Slabá ketóza, do které se tělo díky dietě dostane, není škodlivá. Zajistí tělu potřebnou energii štěpením tuků a chrání svalová vlákna a vitální orgány. V důsledku dramatického snížení sacharidů se organismus odvodní a váha jde opravdu dolů, ale zdaleka ne jenom tuk. Může vás při dietě postihnout slabost nebo únava. Ketonová dieta se nedoporučuje dlouhodobě a je třeba u ní počítat s jo-jo efektem. Pokud chcete zhubnout opravdu dlouhodobě, měli byste se zaměřit na vyváženou a střídmou stravu.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *