Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin

Existuje mnoho druhů diet. Velmi zajímavá je dieta podle krevních skupin, které jsou zdrojem určení vhodné stravy pro člověka. Pokud se rozhodnete vyzkoušet tuto dietu, nečekejte závratné výsledky redukce váhy, ale změnu pocítíte v zažívání. Přečtěte si princip diety podle krevních skupin a skladbu doporučených, neutrálních a zakázaných potravin, které by váš jídelníček měl obsahovat.

Princip diety podle krevních skupin

Zakladatelem této diety je americký lékař přírodní medicíny Dr. D´Adamo. Zastával názor, že na počátku lidstva existovala pouze krevní skupina 0, krevní skupiny A, B a AB se postupně vyvinuly na základě místa, kde lidé žili. Princip diety podle krevních skupin je založen na vhodných (zdraví prospěšných), nebo naopak na zcela nevhodných (škodlivých) potravinách pro určitou krevní skupinu. Jednoduše řečeno, že pro každého člověka existují vhodná jídla, která byla vhodná už pro jeho předky. Z toho vyplývá, že jeho tělo snáší jen některé druhy potravin.

Dieta podle krevních skupin a jídelníček

Každá krevní skupina má své doporučené a neutrální potraviny a pak ty zakázané, které byste neměli konzumovat, protože způsobují přibírání na váze. Dieta podle krevní skupiny 0 je založena na konzumaci masa, zeleniny, rýže a luštěnin. Zakázanými potravinami jsou mléčné výrobky, obiloviny a ořechy. Dieta podle krevní skupiny A má jako doporučené a neutrální potraviny rostlinného původu, rýži, luštěniny a konzumovat můžete také v malé míře kuřecí a rybí maso. Zakázané jsou mléčné a tučné výrobky, maso a uzeniny. Budete-li držet dietu podle krevní skupiny B, základem vaší stravy se stanou mléčné výrobky, maso, vejce, rýže a zelenina. Vyhnout se budete muset masu vepřovému i drůbežímu, obilovinám a luštěninám. Pokud máte krevní skupinu AB, při této dietě můžete kombinovat potraviny rostlinného původu, mléčné výrobky, maso, vejce a luštěniny. Zakázané jsou pro vás tučné výrobky a maso vepřové a hovězí. Přehled doporučených i zakázaných potravin najdete přehledně v tabulce na internetu.

Dieta podle krevních skupin – doporučení

Dietu podle krevních skupin berte spíše jako způsob stravovaní než výživu, která by vám měla pomoci k redukci váhy. Jako jedna z mála diet vašemu tělu neuškodí, ale prospěje, pokud budete brát stravovací zásady své skupiny a vyloučení některých potravin pouze jako doporučení toho, co by mohlo být vhodné či nikoli. Každý člověk je jiný a striktně se upínat k „tabulce“ doporučených a zakázaných potravin není vhodné.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *