Kolik ořechů za den sníst, když chcete podpořit zdraví, a jaké jsou nejlepší

O tom, že ořechy prospívají lidskému zdraví, snad není potřeba nijak dlouze psát. Jenže otázky mnohdy směřují na odpovídající množství. Kromě prospěšných živin jsou totiž ořechy i velmi kalorické kvůli většímu podílu tuku, což má za následek právě spekulaci nad ideální dávkou s ohledem na udržování štíhlé linie.

Velikost ideální denní porce ořechů

V rámci obecných doporučení najdete údaj, který říká, že je dobré dát si zhruba hrst ořechů každý den. Takové množství představuje zhruba 25 až 30 gramů. Při snaze o hubnutí však můžete o trochu ubrat, ale zároveň myslete na to, že jsou ořechy cenným zdrojem minerálních látek. V praxi je na tom však konzumace ořechů na pravidelné bázi velmi bídně. A to dokonce tak, že by bylo potřeba, aby téměř každý člověk zvýšil množství snědených ořechů až o 300 procent. Jen totiž malé jednotky procent obyvatel splňují doporučené limity pro konzumaci ořechů.

Střídejte různé druhy

A jaké ořechy jsou nejlepší? Je velmi těžké vybrat jenom jednoho vítěze, protože každý ořech má své přednosti a jiný podíl prospěšných látek. Obecně však jsou skvělé například vlašské ořechy. Z dlouhodobého hlediska je nejlepší různé druhy ořechů kombinovat a různě střídat. Tělo tak bude moci čerpat a využívat minerální látky a zdravé tuky podle toho, je zrovna potřeba. Pro opravdu vyvářený příjem jsou skvělou volbou nejrůznější ořechové směsi.

Foto: Pixabay

Pozor na zbytečně solené nebo sladké ořechy

V rámci zvýšení atraktivity se můžete setkat s ořechy, které jsou slané, v těstíčku, v čokoládě, ale třeba i karamelizované. U takto upravených ořechů je potřeba myslet na to, že se jedná především o chutnou cukrovinku a ne o součást zdravého jídelníčku. Nejlepší jsou totiž přírodní ořechy. Ty je navíc potřeba skladovat v chladnějším prostředí, aby nedošlo k jejich žluknutí. Jakmile si však vytvoříte svůj rituál konzumace ořechů, jistě to nebude problém.

Zdroj: https://www.svetplodu.cz/clanek/189/kolik-orechu-denne-jist/ a https://www.zeny.cz/lifestyle/vlasske-orechy-i-ostatni-ktere-prospivaji-zdravi-a-ktere-jist-pri-hubnuti-2994.html

Náhledové foto: Pixabay