Keto dieta

Keto dieta pod drobnohledem

Stále ještě po začátku nového roku tápete v dietách a snažíte se najít tu, která by vám maximálně vyhovovala? Je to možné, vždyť různých redukčních programů existuje spousta. Každému samozřejmě sedí něco jiného. Vždyť lidé jsou individuality a hledat univerzální recept na efektivní zhubnutí by bylo hodně utopické. Naším tipem je keto dieta. Že jste se s ničím takovým ještě nesetkali, nebo prakticky nevíte, co je jejím základem? Pak jste na správné adrese. Na tento typ diety se zaměříme v tomto článku.

Co je keto dieta?

Označována je také jako bílkovinná nebo ketonová či proteinová. Jejím autorem se stal profesor George L. Blackburn. Právě on se dlouhodobě zabýval problematikou spalování uložených tuků v lidském organismu. Hlavními spalovači tuku jsou svaly. Ty se mohou redukovat při dietě až o 40 % své hmotnosti. Když konkrétní dieta skončí, metabolismus není schopný eliminovat tolik množství energie a dochází k takzvanému jo-jo efektu. Jestliže ale redukce probíhá přímo z tuků, riziko jo-jo efektu bude minimalizováno. Dost důležitým termínem je především ketóza.

Co je ketóza?

Tento ryze přirozený biologický stav přichází tehdy, když organismus přijímá spousty proteinů. Příjem tuků a sacharidů je ovšem minimalizován. V tomto stavu dochází ke vzniku specifických látek, které umí bez potíží nahradit sacharidy. Ty jinak představují pro člověka primární zdroj energie. Díky tomuto režimu dochází postupně k úbytku tuku nacházejícího se pod kůží. Tato dieta nemusí být nijak drahá. Slevy na keto dietu mohou být totiž hodně vysoké.

Neznáte proteinová jídla? Vsaďte na specialisty

Máte strach, že nedokážete přesně definovat a vytřídit potraviny, jež by měly být součástí vašeho jídelníčku? Pak se spolehněte na profesionály. Výborné jsou třeba slevy na Ketodiet.cz. Můžete se vsadit, že právě tady získáte vynikající keto dietu se vším všudy. Využít můžete i mnohé slevy do lékáren, kde prodávají různé doplňky stravy, případně recepty pro tento typ diety.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *