Jóga

Štíhlí i bez diety

Určitě také znáte někoho, kdo se svou váhou příliš nezaobírá, žádné diety nedrží, a přesto vypadá stále skvěle. Možná si říkáte, že za to mohou genetické predispozice, to možná ano, ale velký podíl na tom mají hlavně zdravé návyky, které se stravováním ani nemusí souviset.  Tady je pár tipů, které pomohou třeba i vám, stejně jako pomohly mě.

Spánek

Dlouhý a ničím nerušený spánek je pro tělo hodně důležitý. Tělo se totiž během spánku hezky zregeneruje. Takže vstávání o 2 hodiny dříve jenom proto, abyste se potili v posilovně, pak utíkali do práce a mezi tím do sebe ještě rychle naházeli snídani, i když zdravou, není zrovna ten správný životní styl, díky kterému budete mít hodně energie a bude vám dobře, právě naopak.

Stres je nepřítel

To, že stres je nepřítelem hubnutí a obecně zdravého těla, je všem známo. Proto se snažte stresu vyhýbat nebo ho alespoň nějakým způsobem redukovat. A když už se stres objeví, vyrovnat ho relaxačními technikami jako jóga, hluboké dýchání, meditace nebo obyčejná procházka a chůze třeba do lesa, do práce, do města.  Zkrátka něco, co máte rádi a co vás zklidní. A hlavně si neustále zachovávat zdravý optimismus!

Jaká je zdravá strava?

Co se týká stravy, důležité je vědět, že pro každého je ideální váha jiná, individuální, takže poměřování se s ostatními není na místě. A také, že 1000 kalorií zdravého jídla se nerovná 1000 kalorií jídla nezdravého. Zdravé jídlo vám nerozhodí hladinu cukru v krvi, nebude vám zanášet tepny a ani se nebudete cítit unavení. Co je ovšem to zdravé jídlo? Co je ta zdravá strava?  Zdravým jídlem je podle mě jídlo, které je z kvalitních surovin nebo alespoň kvalitně upravené. Pokud vám nějaká surovina nebo již hotové jídlo nedělá zkrátka dobře, vždy se dá nahradit nějakou jinou alternativou, ale nemusíte si ho odpírat či po konzumaci dlouho vyčítat. Jídlo je třeba si vychutnávat a udělat si na něj čas!

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o zdraví, přírodu,cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *