Kapverdy

Kapverdy: Optimální místo pro dokonalý relax

Konec zimy se u mnohých z nás nese ve znamení poměrně velké únavy. K načerpání nových sil určitě nebude stačit jenom sluníčko, jež nás snad oblaží svou přítomností. Naším tipem je exotika, kterou zažijete na Kapverdách. Že tyto ostrovy příliš neznáte, nevíte, jaké vás tady čeká podnebí a kam vlastně vyrazit? To vůbec nevadí. V následujících řádcích se této destinaci budeme věnovat podrobněji.

Zelený mys

Pokud hledáte exotiku, pak vězte, že nabídnou Kapverdy dovolenou, která jí bude prosycena. Toto souostroví se nachází v jižním cípu severní části Karibiku. Složeno je z celkem 15 ostrovů. 10 z nich představují větší ostrovy a 5 ostrůvků je menších. Republikou jsou Kapverdy od roku 1975. Hodně zajímavá je také etylomologie samotného názvu ostrova. Pochází z francouzského výrazu Cap-Vert, jenž je překládán jako Zelený mys. Kapverdské souostroví tvoří dva celky, a to severní souostroví Barlavento a jižní Sotavento. Nejvyšším bodem je na Kapverdách Pico do Fogo s nadmořskou výškou 2 830 m. n. m.

Banánovníky

Zdroj obrázku: monoi.cz

Celoročně příznivé podmínky

Co se týká teplot, pak jsou Kapverdy optimální destinací. Celoročně oscilují mezi 24 až 29 °C. Ani teplota vody nezůstává nijak pozadu. Pohybuje se od 22 do 25 °C. Největší porce srážek přichází až na konci léta. Obecně je optimální dovolená na Kapverdách od července do listopadu. Jestliže vyrazíte nyní v březnu, budou teploty spíše u nižší hranice.

Kam na Kapverdách vyrazit?

Destinací se tady najde spousta. Dovolená na Kapverdských ostrovech se může nést třeba v duchu nekonečných bílých pískem pokrytých pláží. Tedy když vyrazíte na ostrov Sal. Nádherná je především Santa Maria beach. Pozorovat tady lze třeba i velryby. Zelená údolí nabídne ostrov Santo Antão. Krásné zelené scenérie doplněné sopečnými stěnami vás dostanou. Naopak městskou architekturu koloniálního charakteru ukáže v plné parádě Mindelo. Pokud si chcete užít exotickou dovolenou na míru právě na Kapverdách, vydejte se s CK Monoi.

Zdroj náhledového obrázku: monoi.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *