Oko

Co pomáhá proti kruhům pod očima?

Mnoho lidí tento problém zná. Tmavé opuchlé kruhy pod očima. Nic moc estetického. Jak se tohoto neduhu zbavit? Může mít hodně příčin. Únava, stres. Dnes se však podíváme na řešení, které by se dalo zařadit do skupiny takzvaných „babských rad“. Většinou vám totiž postačí potraviny nebo suroviny, které doma běžně máte. Například jablka, mléko nebo zelený čaj, které si dnes představíme.

Jablka s vločkami

Prvním prostředkem, který nám v boji proti kruhům pod očima pomůže, bude ovoce nám všem důvěrně známé – jablko. Zkuste tento postup. Vezměte jablko a na 20 minut jej dejte do ledničky. Poté ho smíchejte s ovesnými vločkami, rozmixujte až dosáhnete hladké textury. Pak už jen nanášejte pod oči a nechte asi čtvrthodinu působit. Po důkladném omytí vás překvapí vyživená a zregenerovaná pokožka. Dále také zmizí otoky, což je způsobeno vychlazením jablka.

Mléko

Stejný účinek může mít mléko. Nezáleží na tom, jaké. Použijte to kravské nebo třeba kozí. Zchlaďte si trochu této tekutiny a namočte bavlněný hadřík. Poté jen přikládejte na oči asi po dobu 15 minut. Po pečlivém omytí pak můžete sledovat oči odpočaté a méně opuchlé. Opět díky vychlazenému mléku. Podobně může využít i zelený čaj. Navíc pouhé jeho pití způsobuje detoxikaci organismu. K přikládání na oči použijte opět hadřík nebo rovnou mokré sáčky tohoto čaje. Opět by měli zmizet otoky.

Tipy na prevenci

Pokud však nechcete jen nanášet různé látky, ale chcete kruhům pod očima a oteklým očím předcházet, jsou tady následující tipy. Tak například dostatečný spánek. Ten souvisí s únavou, která je jedna z příčin. Dále je dobré chránit si obličej před sluncem, jíst potraviny, které v sobě obsahují vysoký podíl sodíku. V neposlední řadě je také důležitá pravidelná hydratace nebo konzumace močopudných potravin. Například okurky, chřest nebo hrozny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *