Jak zabránit partnerovi ve chrápání

Spánek se sluchátky

Váš odpočinek může být narušen mnoha způsoby: hlasitým odvozem odpadu zvenčí, pracovním vypětím a neklidem nebo hlučným společníkem v posteli. Nebo můžete vy nebo váš spolunocležník chrápat. Někdy si ani neuvědomíte, jak hlasitě chrápete, dokud vás na to někdo neupozorní.

V případě, že se neléčí, může to způsobit skutečné problémy se spánkem! V případě, že odborníci nemají podezření, že příčinou vašeho chrápání je apnoe, přesto vám změny ve způsobu života mohou pomoci odpočívat klidněji.

Spaní na gauči
Zdroj: Pixabay

Změňte polohu při odpočinku

Každý má svou oblíbenou nebo preferovanou polohu při odpočinku. Ale odpočinek na zádech může způsobit hlasitější chrápání. V případě, že chrápete, zkuste odpočívat na boku, abyste otevřeli svou vzduchovou cestu.

Přestaňte ihned kouřit

Přestat kouřit je jedna z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro své zdraví. Kromě snížení vašeho krevního tlaku a zvýšení vaší vitality vám to může pomoci snížit chrápání. Stejně tak se vyhněte alkoholu. Ten může způsobit odvíjení svalů dýchacích cest, zatímco vy odpočíváte, takže si od něj udržujte odstup.

Používání nosních proužků

Nosní proužky jsou přizpůsobivé a budete se je moci nalepit na vnější stranu nosu, abyste udrželi nosní části otevřené. Tím se aktivně eliminuje nízké proudění vzduchu. Krom toho, když někam vycestujete, nezapomeňte si je přibalit!

Chirurgický zákrok

V extrémních případech může být ke zklidnění příčin chrápání nutný chirurgický zákrok. Chirurgický zákrok zahrnuje vyjmutí nadměrně jemné tkáně, včetně mandlí, z vašeho krku, aby se rozšířila horní dechová cesta. Vy a váš lékař byste měli zvážit nejprve využití jiných léků.

Při legitimní léčbě se vaše chrápání může posunout vpřed. Chrápání se může buď zhoršit nebo zastavit pomocí léků, které zabrání kolapsu vaší dechové cesty. To může zahrnovat ústní aparáty a chirurgické strategie horní dechové cesty. Někdy je však zastavení sípání tak jednoduché, jako když odpočíváte na boku, a ne na zádech, zhubnete několik kilogramů a večer omezíte konzumaci alkoholu.

Zdroj: euc.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Pixabay