Jak vyzrát na celulitidu? Pomoci může i laser

Je dobré pamatovat na to, že laser nebyl původně vynalezen na potíže z celulitidou. Slouží spíše pro omlazení pokožky jako takové na všech částech těla, takže jeho účinnost jet třeba v případě celulitidy podpořit ještě dalšími procedurami – nejčastěji kompresní masáží ošetřovaných míst. To dobu procedury mírně prodlužuje, obvykle se však i z přípravou vejde do 45 minut.

Na druhou stranu jde o poměrně univerzální postup, vhodný téměř pro všechny ženy. Vstupní prohlídka ještě před samotným zákrokem vyloučí pouze ženy těhotné, kojící a pacienty, kteří trpí zánětlivým onemocněním dolních končetin, popálením kůže (i od slunce), rakovinou kůže nebo některým z kožních či autoimunitních nemocnění (ekzém, lupénka apod). Z uvedených pravidel však existují výjimky, které je vhodné zkonzultovat právě s ošetřujícím lékařem.

Doba trvání, efekt a cena

Jedno ošetření celulitidy laserem však rozhodně nestačí. Návštěvu je třeba alespoň 6-10x opakovat. Tyto intervaly jsou závislé jak na stupni rozvoj vaší celulitidy, tak na výkonnosti kvalitě použitého laseru. Vyhledávat ta nejlevnější ošetření se tedy nevyplatí – při četnějších návštěvách můžete z peněženky vydat podstatně více, než jste původně očekávali.

Měli byste vědět:

Pokud trpíte třetím nebo už dokonce čtvrtým stupněm celulitidy, nečekejte 100% výsledky hned po prvním cyklu. Odborné studie potvrzují zlepšení celulitidy po ošetření laserem o 1-2 stupně, což v případě těžších stavů opravdu není dostačující.

zad1 - kopie

Jak vybírat tu správnou léčbu

Důležité jsou však i další faktory. Při výběru vhodného salónu či estetické kliniky si vždy pohlídejte tyto nezbytnosti.

  • cena vstupní prohlídky
  • cena kontrolních prohlídek
  • slevy při zakoupení více procedur najednou (balíček proti celulitidě apod.)

První 6-10 návštěv by mělo probíhat v krátkých intervalech 1-2x týdně. Nečekejte však, že tím bud vše u konce. Aby se vám celulitida nevrátila, budete se muset na ošetření vracet o to jedou za měsíc či za dva, podle doporučení ošetřujícího specialisty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *