Jak si užívat v létě zmrzlinu, ale nepřibrat

S rostoucími teplotami je stále více aktuální hubnutí a hlídání si štíhlé linie. Zároveň ale nastává období plné zmrzlin. A jak to udělat, když si chcete užít zmrzlinu, ale hlídáte si postavu? S tím vám mohou pomoci následující praktické rady.

Dejte si menší množství

Většina potravin není sama o sobě špatná a ani se po nich přímo netloustne. Špatné však bývá množství, v jakém danou potravinu konzumujeme. A platí to i pro zmrzlinu. Pokud sami sníte celý větší kelímek zmrzliny, je to pořádná porce kalorií navíc. Když si ale dáte jen menší porci zvlášť do mističky, užijete si příjemnou chuť a osvěžení, ale tělo si nebude muset ukládat přebytek energie.

Sledujte složení

Pokud si kupujete zmrzlinu, všímejte si složení. Nejvíce kalorií mají nejrůznější smetanové zmrzliny. Naopak ovocné sorbety mohou být příznivější variantou. Dejte ale pozor, aby nebyly zbytečně moc doslazované, což by se projevilo na větším obsahu cukru. Platí to jak pro zmrzliny, tak i nejrůznější nanuky. K sehnání jsou i speciální nízkokalorické zmrzliny, kde jsou použity ingredience tak, aby bylo dosaženo co nejmenší kalorické hodnoty. U takové zmrzliny si logicky můžete dopřát o trochu větší porci bez vlivu na vaši postavu.

Domácí zmrzlina

Jedním ze způsobů, jak si vyrobit zmrzlinu, u které máte jistotu, že je dietní a obsahuje takové věci, jaké chcete, je domácí příprava. Buď si můžete přímo pořídit zmrzlinovač, nebo můžete vyzkoušet některou z levnějších variant. To je například rozmixování zmraženého ovoce, nebo vytvoření směsi, kterou následně nalijete do tvořítek na nanuky a za pár hodin máte skvělou zmrzlinu s vlastní příchutí. Vytvořit si tak můžete například zmrzlinu s přidaným proteinem, nebo si zmrazit obyčejnou ovocnou šťávu.

Foto: Pixabay

Letní drinky a další nástrahy

Kromě zmrzliny je dobré sledovat i to, co pijete. Nejrůznější letní drinky sice skvěle chutnají a rozhodně patří k příjemnému venkovnímu posezení, ale na druhou stranu jsou mnohdy opravdu kalorické, takže může být lepší vybrat takovou variantu, která v sobě nemá tolik cukru.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/low-calorie-ice-cream#basics

Náhledové foto: Pixabay