Jak se zbavit kocoviny? Vyzkoušejte rady odborníků

Kocovina

Popíjení alkoholu není je mnohdy spojeno se zábavnými historkami a časem stráveným s přáteli. Jenže druhý den ráno může být nadšení o poznání menší, protože se dostaví únava, bolest hlavy a nepříjemný pocit žaludku na vodě. Kocovina může mít různou intenzitu a také se mnohdy liší doba, za jakou se problém srovná. Pomoci mohou i následující rady.

Dostatek tekutin jako boj proti dehydrataci

Alkohol má sám o sobě dehydratační účinky. Kromě toho navíc podporuje vylučování moči, což organismus ještě více nutí zbavovat se tekutin. Proto je dobré již při pití alkoholu přidat i minerálku a čistou vodu pro podporu hydratace. Pomůžete tím snížit kocovinu následující den. I ráno po oslavách je dobré začít pořádnou sklenicí vody.

Doplňte do těla cukry

Bolesti hlavy a pocit únavy spojený s kocovinou může být zapříčiněn také nedostatkem cukrů. Projeví se to hlavně ve chvíli, kdy jste pro samé drinky zapomněli na jídlo. Pomoci může obyčejný džus, trocha ovoce a kousek pečiva, které je snadno stravitelné a nemělo by podráždit žaludek.

Pomeranč

Foto: Pixabay

Přidejte vitamíny

Dalším pomocníkem pro zmírnění příznaků kocoviny, jsou vitamíny. Naprostou klasikou je šumivý vitamín C. Ten má antioxidační účinky, čímž může podpořit metabolismus alkoholu a jeho kompletní vyloučení z organismu. Kromě toho je ale dobré už před samotným pitím alkoholu přidat také vitamíny skupiny B a zinek. Jejich dostatečné množství v organismu totiž pomáhá předcházet závažnější kocovině.

Kofein a ibuprofen nebo aspirin mohou pomoci

Pro zmírnění pocitu únavy a vyčerpání může pomoci také káva nebo čaj. Díky obsahu kofeinu se budete cítit trochu více nabuzení i po méně kvalitním spánku. Zhruba 12 hodin po požití alkoholu si také můžete vzít ibuprofen nebo aspirin pro snížení bolesti hlavy a dalších doprovodných příznaků kocoviny. Nezapomeňte na dostatečné zapití prášků a pokud můžete naordinujte si k nim také dostatečný odpočinek pro dobití baterek po náročné akci.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/7-steps-to-cure-your-hangover-and-ginkgo-biloba-whats-the-verdict

Náhledové foto: Pixabay