Deprese

Jak se účinně bránit depresím

Deprese jsou vždy nepříjemné. Navíc se v dnešní době týká velké většiny lidí. Obecně jsou lidé v práci i v osobním životě více ve stresu a pod tlakem, což může mít za následek i start výskytu depresí. Nabídneme vám pár rad, jak s nimi bojovat, a jak se jich zbavit ještě v raném stádiu.

Ve zdravém těle zdravý duch

Tuto průpovídku zná asi každý. Nemyslete si však, něco na ní opravdu je! Když cítíte, že se o vás deprese pokouší a propuká, nejlepší je si najít nějakou fyzickou aktivitu. Nejhorší co proti depresi udělat je totiž spát či sedět a nevyvíjet žádnou činnost. Ač jde o přirozené nutkání, zkuste jej překonat a jděte si například zaběhat. Pokud najdete nějaké dobré místo či trasu na trénink (nejlépe samozřejmě venku), váš stav bude lepší. Provětráte si hlavu, okysličíte mozek a vydáte z těla nějakou energii. Někteří odborníci dokonce hovoří o tom, že sport může být stejně nápomocen, jako běžná antidepresiva.

Neskrývejte se

Další věcí, kterou dělá mnoho lidí, když u nich deprese propukne, je skrývání se před lidmi, uzavírání se před společností a bytí samoten. U někoho a v některých případech je to možná lepší. Tento postup však může být někdy kontraproduktivní. Psychologové tvrdí, že čas strávený s rodinou nebo přáteli pomůže proti zhoršení deprese ze stádia mírná na horší. Dobré je se obklopit lidmi, kteří jsou přirozeně optimističtí, a na kterých tuto vlastnost obdivujete. Takže až se budete cítit depresivně a pod psa – udělejte takovou menší sešlost!

Zbavte se závislostí a špatné stravy

Začněme požíváním tabákových výrobků a alkoholu. Nadměrná konzumace těchto látek organismu nikterak nepomohou a podle mnoha studií platí, že kuřáci či konzumenti alkoholu častěji trpí depresemi. Zkuste vaše tělo dostat do rovnováhy a skoncovat s těmito neřestmi. Dalším a posledním typem bude zdravá strava. U ní platí podobné věci, jako u tabáku a pití. Zlepšete svou životosprávu. Vaše tělo bude zdravější, tím i mysl a lépe se můžete bránit depresím.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *