Crohnova nemoc

Jak předcházet vzniku zánětů v těle

Dnes se společně zaměříme na vznik zánětů v lidském organismu. Konkrétně si povíme pár rad, které mohou fungovat jako prevence vůči takovým neduhům. Co dělat, aby u vás záněty nevznikaly? Pojďme si na tuto otázku odpovědět.

 Omezte negativní vlivy

První si řekneme faktory, které mohou naopak nastartovat zánětlivé procesy ve vašem těle. Prevence zánětů pak bude spočívat v jejich odbourání nebo alespoň omezenému styku s nimi. Jde například o znečištěné ovzduší, chronický stres, nadváha, kouření, konzumace některých druhů potravin a samozřejmě málo pohybu. To vše pak může vést k zánětům a chronickým onemocněním. Právě odbourání těchto věcí z vašeho života, může mít za následek menší riziko propuknutí zánětlivých onemocnění.

Které faktory naopak před zánětem chrání?

Níže uvedené faktory naopak mohou pomoci v boji proti zánětům. Minimálně v jejich prevenci. Mohou také však před záněty aktivně chránit. Pomůžou například takové potraviny, které jsou bohaté na antioxidanty, polyfenoly a další zdravé látky. Jde například o ovoce a zeleniny, olivový olej, libové maso, ryby, oříšky a semena. Poslední dvě jmenované potraviny snižují zánět a riziko výskytu kardiovaskulárních chorob. Stejně tak cukrovky. Mezi takové zdravé potraviny patří i zelený čaj a nejspíše i na flavonoly a polyfenoly bohatá káva s kakaem.

Kvalitní spánek

Posledním faktorem, který může předcházet zánětům v organismu je spánek. Dostatek zdravého a kvalitního spánku může být totiž rozdílovým hráčem v boji se zánětlivými onemocněními. Naopak nepravidelný a nekvalitní spánek totiž zvyšuje krevní tlak a může způsobovat cukrovku či ischemickou chorobu srdeční. Navíc, pokud máte špatný spánkový režim, zvyšuje se u vás hladina stresových hormonů. Právě stres je již zmíněným negativním faktorem, který může způsobit zánětlivé onemocnění.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *