Jak nastartovat den? Co dělat po ránu?

Ráno

Po ránu se ne vždy cítíte svěží a plni energie. Je tedy dobré ihned po vstávání udělat věci, které mohou onu energii na celý den poskytnout. Podíváme se na některé ranní rituály, které pomáhají se vstáváním a dají vám energii a optimismus do celého dne.

Sklenice vody s citrónem

Mnoho lidí, kteří se zajímají o zdravý životní styl, v poslední době zkouší právě tuto aktivitu. Ať již jde o fitness blogery nebo „celebrity“ sociálních sítí. Ideální je sklenice teplé nebo vlažné vody, ve které jsou plátky citronu. Tato takzvaná „lemon water“ očišťuje organismus a zbavuje ho jedů. Usnadní vám taky při hubnutí nebo posiluje imunitu. Některé ohlasy na tuto činnost jsou možná trošku zveličovány, což dokládají i odborníci, jedním duchem však dodávají, že pití vody s citronem může mít opravdu pozitivní účinky na lidský organismus. Dále se tato voda postará o ranní hydrataci těla a přispívá k lepší kondici. Energie z citronů vás zase „nakopne“.

Ranní pohyb

I když nejste přímo sportovci a například běhání nebo posilování je pro vás nepředstavitelné, můžete nastartovat den s pohybem. Nepůjde o žádné velké výkony, malý strečink nebo třeba procházka úplně stačí. Pokud například pravidelně chodíte do práce, zkuste párkrát do týdne vyměnit chůzi za jízdu na kole. Vědecké studie dokládají, že fyzická aktivita po ránu má blahodárný účinek pro lidské tělo. Například jeden výzkum University of Georgia označuje ranní pohyb za aktivitu, která zvyšuje energii a snižuje pocity únavy. Vylučované endorfiny zase zlepšují náladu a motivují vás.

Meditace

Poslední aktivita je vcelku známá – meditace. Jedná se o stav mysli, kdy se soustředíte na svět kolem nás, ale i na své vnitřní pocity a myšlenky. Pro naše účely nastartování dne nemusíte projít tréninkem v šaolinském klášteře. Je dobré se naučit pár základních meditačních cvičení. Až se je naučíte, začne pro vás být meditace zároveň relaxem a odpočinkem, zároveň zdrojem energie.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.