Nachlazení

Jak na podzim neprochladnout?

Deštivé podzimní dny a chladné počasí naznačují, že je čas přeměnit šatník. Dny jsou teplejší možná přes den, ale rána a večery jsou chladné. Podzimní nachlazení je tady jedna dvě. Podívejme se, jak mu předejít. Důležité je neprochladnout.

Módní trendy jsou sice fajn pro oko, ale často naprosto nepraktické. V kožené bundě po bedra vám bude určitě chladno. Vaše ledviny a vaječníky by měly být v teple. Povinnou výbavou na podzim je zejména kvalitní, delší bunda, která nikdy neprofoukne, šála kolem krku a pořádné nepromokavé boty. Jedině tak si udržíte dokonalé teplo, které vaše tělo těžce produkuje. Výborné je také dobré spodní prádlo. Třeba to bezešvé. Můžete zvolit praktické body, které se vám z kalhot nikdy nevyhrne, nebo košilka s tvarujícím efektem.

Vsaďte na dostatek spánku i potraviny

Kratší dny nasvědčují, že je spánek v chladném období velmi důležitý. Tělo si během relaxace, odpočinku, ale hlavně spánku připravuje obranné látky. Pokud nemáme odpočinku dostatek, imunitní systém nebude fungovat. Únava organismu neprospívá, zatěžuje ho a spotřebovává cenné látky. Denně si dopřejte alespoň 7 hodin spánku. Zázvor, cibule a česnek jsou plodiny velmi bohaté na esenciální oleje, vitamíny a minerály, proto dokáží posílit náš imunitní systém. Česnek je přírodní antibiotikum a zázvor prohřeje tělo. Aby vás nachlazení minulo obloukem, měli byste jíst zeleninu a ovoce po celý rok.

Ovoce, zelenina, bylinky, ale i vhodné oblečení

S chladným počasím přidejte teplejší jídlo. Před salátem a miskou ovoce, ale nezavírejte dveře a denně si dejte dávku ovoce dopoledne a zeleniny večer. Tak tělu dodáte důležité enzymy, minerály a vitamíny. Zvolte podzimní druhy sezónních potravin, jako jablka, hrušky, švestky, dýně i ořechy. Vsaďte na superpotraviny, jako třeba Goji berry neboli kustovnice čínská s větší koncentrací vitamínů, minerálů, stopových prvků, antioxidantů i vitamínu C. Vhodné jsou pro posílení imunity houby Reishi, Cordyceps, Chaga či Hericium. Nejčastěji jsou v prášku. Na chladné dny se vám budou hodit i sportovní legíny. Ony se totiž funkční legíny dají perfektně nosit i jako první vrstva pod kalhoty.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *