Inline hokej

Inline hokej: Skvělá zábava na léto

Těšíte se na léto? Asi zbytečná otázka. Mnozí z nás už se nemohou dočkat především pobytu na pláži a koupání se v moři. K létu ale také patří mnohé tradiční sportovní aktivity. Tenis, fotbal nebo cyklistika či inline bruslení. To je jen velmi zkrácený výčet činností, jež stojí za to. Výbornou volbou je bezesporu také inline hokej. Že jste o něm ještě skoro nic neslyšeli? Nevadí. V následujících řádcích vám tento sport popíšeme mnohem podrobněji. Rozhodně jde o velkou zábavu a skutečnou fyzickou zátěž.

Krátké představení inline hokeje

Zjednodušeně lze říct, že inline hokej je prakticky obdobou hokeje ledního. Jen s tím rozdílem, že se nehraje na ledě a místo klasických bruslí máte ty kolečkové. Hraje se s míčkem, případně speciálním pukem, který dokáže klouzat i po betonu, asfaltu či jiném specifickém letním povrchu. Tento sport je zaštítěn dvěma organizacemi, jimiž jsou Mezinárodní federace kolečkových bruslí a Mezinárodní federace ledního hokeje. Jinak se samozřejmě hrává v tomto sportu i mistrovství světa.

Pravidla se liší dle organizací

Samotná pravidla se liší dle toho, jestli se jedná o oficiální soutěž pod IIHF nebo FIRS. Délka utkání dle IIHF činí celkem 48 minut, přičemž se hraje na 4 čtvrtiny po 12 minutách. Každé družstvo má 4 hráče a brankáře. Dle FIRS se hrává na 2 poločasy dlouhé 20 minut. Počet hráčů je totožný. V prvním případě se píská zakázané uvolnění, ve druhém nikoli. Jinak ještě existuje několik rozdílů. Pokud si ale pořídíte kolečkové brusle a budete hrát jen rekreačně, žádné složitosti řešit nemusíte.

Co budete potřebovat?

Bez pořádné výstroje se neobejdete! Základem jsou kvalitní brusle. Ty se vcelku často opotřebovávají a počítejte s tím, že budete častěji nakupovat kolečka na brusle. Optimální jsou malá kolečka označovaná jako agresory. Hokejka je standardně stejná jako na lední hokej. Zapomenout nelze ani na rukavice, suspenzory a další výbavu pro ochranu hráčů.

Zdroj náhledového obrázku: bauerhockey.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *