Inline brusle: letní sport se kterým spálíte spoustu kalorií

Inline brusle

Inline bruslení je skvělým sportem pro děti i dospělé – ženy i muže! Oproti běhu zvládnete delší vzdálenosti a dosáhnete větší rychlosti. Ta vás může ochladit, i když je horký den. Za běháním a jízdou na kole se jedná o třetí nejlepší sport, který můžeme provozovat, abychom dosáhli celkové pohody a lepší fyzické kondice. Pokud jedete rychlostí asi 30 km/h, spálíte při inline bruslení na 6 kalorií za minutu (360 kalorií za hodinu, chcete-li).

Do formy!

Inline bruslení vás může dostat do formy. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně rychlý sport, nezačnete se nudit a vydržíte to déle. Podle WHO je dobré provádět týdně 150 až 300 minut aerobní aktivity. Chcete-li si zlepšit formu, bude dobré provádět bruslení ideálně třikrát za týden. O oblibě tohoto sportu hovoří také to, že cyklostezky jsou inline bruslaři přeplněné! Aerobní cvičení přináší několik důležitých výhod: zrychlení tepové frekvence, lepší funkce vašich plic, zlepšení kardiovaskulárního systému a snížení rizika srdečních onemocnění (mrtvice, vysoký krevní tlak, infarkt).

Inline bruslení

Foto: Pixabay

Získejte krásné nohy

Inline bruslení ale buduje také výhody anaerobního cvičení, jako je posílení a tonizace svalů. A to zejména svalů dolní části těla, hýžďové svalstvo, svaly trupu a dokonce také horní části těla (díky kývání rukama, které nás udržuje v rovnováze). Výhodou je také protažení a získání síly nejen v oblasti břišních svalů, ale také dolního svalstva zad. Při každém záběru se aktivují tyto svaly ve spodní části trupu, abyste získali potřebnou stabilitu.

Pobyt na čerstvém vzduchu

Inline brusle si kupujete, abyste strávili nějaký ten čas venku, na čerstvém vzduchu. Můžete se opálit nebo si pročistit mysl. Díky tomu, že se jedná o aerobní sport, bude se vám snadněji dýchat.

Zhubněte!

Pravidelným inline bruslením můžete spálit obrovské množství kalorií (6 kalorií za minutu při rychlosti 30 km/h). Další výhodu je přeměna tuku na svaly. Pamatujte si, že čím rychleji bruslíte, tím více kalorií spálíte. V tomto okamžiku je třeba dodat, že před samotným bruslením bychom jíst neměli. Nečekejte výsledky po jednom bruslení – důležitá je pravidelnost!

Lepší dynamická rovnováha

Díky inline bruslení můžete získat nejenom dynamickou rovnováhu, ale také zlepšit koordinaci těla a hbitost. Pohyby na bruslích nejsou úplně jednoduché, bude vám chvíli trvat, než se je naučíte. Až je ale ovládnete, oceníte, že si díky nim procvičíte různé svalstvo, které byste například během procvičit nedokázali.

Minimální dopad na klouby

Lidé, kteří trpí na bolestivé klouby, se nemusí obávat! Inline bruslení patří mezi aktivity, které mají minimální dopad na vaše klouby.

Zdroj:

https://aktin.cz/proc-jsou-inline-brusle-skvelym-letnim-sportem

https://www.rollerblade.com/china/en/the-rollerblade-experience/fitness/what-are-the-health-benefits-of-inline-skating

Foto: Pixabay