Má počasí vliv na vaše bolesti hlavy nebo migrény?

Migréna

Často vás zprávy o klimatu stresují, a bojíte se, že vás díky počasí bude bolet hlava? Ať už je to blížící se bouře, nebo jasný slunečný den — obojí vás může srazit na kolena bolestí hlavy. Zjistěte, jak může klima způsobit barometrickým tlakem bolest hlavy.

Bolest hlavy při barometrickém tlaku

Část jedinců, kteří jsou alergičtí, se smiřují s tím, že mají problémy při výkyvech barometrického tlaku a pociťují bolest hlavy a jejích dutin. Část pacientů, kteří měli celý život problémy s dutinami, má skutečně migrény.

  • malátnost
  • nadýmání a
  • ovlivnitelnost světlem a zvukem
  • nevolnost
  • zvracení
  • slzící oči
  • kapání z nosu
  • zrakové a hmatové změny

Proč barometrické změny působí bolesti

Zdá se, že výzkumy ukazují, že změny klimatických procesů jsou spojeny se změnami barometrického tlaku a teploty, a to by zase mohlo souviset s nástupem mírných až závažných bolestí hlavy. Když k těmto změnám dojde, nejčastěji uprostřed bouřky, může se spustit bolest hlavy.

Při bouřce se studený a teplý vzduch prolínají a vytvářejí rozdíly v barometrické tlaku. I tak vznikají vítr, déšť a bouřky. Barometrický tlak je navíc znám jako atmosférický tlak, který působí na danou oblast — a v tomto případě jde o vás. Protože vaše dutiny jsou vzdušnými kanály, jakákoli změna tohoto tlaku, ovlivňuje tyto oblasti.

Jak efektivně udržet změny na uzdě

Udržujte si odstup od ostatních spouštěčů

Nepoužívejte potraviny, které způsobují bolesti hlavy, jako jsou ty, které obsahují kofein, glutaman sodný (MSG) a dusičnany.

Mějte po ruce ochranné léky

O těchto lécích se poraďte se svým lékařem. V případě, že jste v poslední době ochranné léky nezkoušeli, zeptejte se svého specialisty, co je k dispozici.

Dbejte na prevenci

V případě, že procházíte obzvláště hrozným obdobím bolestí hlavy, může váš odborník potřebovat, abyste se ujali léků, které jsou určeny k tomu, aby bolesti hlavy byly omezeny.

Pijte více vody

Přesuny tekutin v cévách obklopujících mozek mohou způsobit bolest mozku, proto je důležité zůstat hydratovaný. Pijte hodně vody, zvláště, když jdete ven, a v horkém počasí.

Můžete tak začít brát oxid hořečnatý, vitamín B2 (maso, vejce, ořechy, zelenina) a koenzym Q10.

Zdroj: pharmapoin.cz, stylinvestory.cz

Náhledové foto: Pixabay