Pozor na letní záněty močového měchýře. Seznamte se s pravidly prevence

Nošení mokrých plavek, ale i zpocení v kombinaci s následným prochladnutím od klimatizace. Zánětům močových cest se během letních měsíců opravdu daří. Pokud vás postihnou, rozhodně nejde o nic příjemného. Naštěstí ve většině případů stačí dodržet jednoduchá preventivní opatření, která vás před rozvinutím problému ochrání.

Dostatečné množství tekutin a kvalitní spodní prádlo

Mezi důležitá pravidla prevence, která platí v zásadě po celý rok, patří dostatečný příjem tekutin. Močový měchýř se tím totiž vyplachuje od potenciálně škodlivých bakterií. Kromě toho je důležité nošení kvalitního spodního prádla. Kvalita spočívá hlavně v použitém materiálu, kdy úplně nejlepší volbou je bavlna či případně bambus. Spodní prádlo by mělo mít vhodnou velikost, kdy rozhodně nemá tlačit ani způsobovat jiné nepohodlí.

Pozor na koupání ve vodě a mokré plavky

Pokud si v létě rádi vyrazíte k vodě, může to skončit právě zánětem močových cest. Bakterie se totiž mohou nacházet přímo ve vodě. V kombinaci s oslabením imunity, nedostatečnou hygienou po koupání nebo nošením mokrých plavek po delší dobu máte hned zaděláno na problém. Pokud to jen trochu jde, snažte se mokré plavky co nejdříve sundat a vyměnit za suché spodní prádlo. Pro koupání si vybírejte taková místa, která nabídnou čistou vodu v co možná nejlepší kvalitě.

Foto: Pixabay

Pravidelné chození na záchod a vhodná intimní kosmetika

Záněty mohou vznikat také ve chvíli, kdy se příliš často snažíte zadržovat močení. V rámci prevence tak je důležité dodržovat nejenom pitný režim, ale také chodit dostatečně často na toaletu, aby došlo k odstranění škodlivin z těla včetně možných bakterií. Pro snížení rizika zánětu je také důležité myslet na intimní hygienu. V této oblasti je dobré volit speciální přípravky k tomu určené. Rozhodně nepoužívejte klasické šampony a mýdla, protože špatným mytím můžete zničit přirozenou obrannou bariéru.

Zdroj: https://www.urogyn.cz/7-pravidel-spravne-prevence-jak-predejit-zanetu-mocovych-cest/ a https://www.benu.cz/infekce-mocovych-cest

Náhledové foto: Pixabay