Hubnutí ženy versus muži: existují nespravedlivé rozdíly

I když patří muži a ženy mezi zástupce stejného živočišného druhy, rozdíly v jejich tělech existují. A to nejenom viditelné, ale také ty uvnitř. Odlišný je například způsob jejich hubnutí. Bohužel je většina rad pro hubnutí určena spíše pro muže, což je důvodem, proč hubnutí u některých žen nefunguje. Zde jsou hlavní důvody toho, proč se hubnutí u obou pohlaví tolik liší.

Metabolismus a hubnutí

Ženy mají zkrátka pomalejší metabolistmus, než muži. Když to hodně zjednodušíme, lze říct, že rychlejší metabolismus spaluje větší množství kalorií. A to je ten důvod, proč toho muži mohou sníst o tolik více, než ženy. Také při vynaložené aktivitě je mužské tělo náchylnější spálit více kalorií, než to ženské.

Foto: Pixabay

Hormony hrají také roli

Ženy jsou náchylnější k hormonální nerovnováze více, než muži. A právě hormonální nerovnováha může narušit snahy o hubnutí. Například tak, že zpomaluje metabolismus. Ženské tělo zažívá určité fáze, kdy dochází doslova k hormonálním bouřím. Může se jednat o menstruaci, těhotenství, nebo třeba menopauzu. To je něco, co mužské tělo nezná. A proto hubne rychleji.

Emoce ovlivňují hubnutí

Nikoho asi nepřekvapí, že ženy podléhají emocím mnohem více, než muži. Ženy častěji trpí na emoční přejídání – zajídání stesku, deprese, nepříjemné události. Častěji také trpí výčitkami svědomí, když si dopřejí něco „zakázaného“. Ženské sebevědomí může být závislé na tom, kolik žena váží. U mužů se váha zkrátka tolik neřeší.

Svalová a tuková hmota

Obecně obsahuje mužské tělo více svalové hmoty, než to ženská. Proto je ženské tělo považováno za měkké a jemné. Muži mají geneticky dáno vyšší procento svalů a méně tuku, než ženy. A větší množství svalů umožňuje konzumovat větší množství kalorií. Navíc má ženské tělo tendence udržovat si určité množství tuku.

Šetření v domácnosti

Ženy se obvykle starají o domácnost a nerady vyhazují zbytky jídel. To je vede k tomu, že zbytky raději snědí, než by je uložily do lednice. Zde se na ně totiž často zapomíná. To ale vede k dalšímu kalorickému příjmu a přibírání na váze.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/why-can-t-women-lose-weight-like-men-25620/post

https://zuzanadouchova.cz/5-rozdilu-zenskeho-a-muzskeho-hubnuti/

Foto: Pixabay