Hubnutí

Hubnutí bez hladu: Ano, je to možné

Přichází nový rok a spousta z nás se snaží najít cestu k optimální postavě. Shodit kilogramy v podstatě toužíme i z hlediska vlastního zdraví. Výborná fyzická kombinace s optimální tělesnou hmotností jsou jakýmisi hlavními klíči k fyzickému i duševnímu zdraví. Kdo by nechtěl cítit se naprosto v pohodě? Asi každý. Prakticky vždy pro to ale musíme něco udělat a skoro pokaždé se jedná o velkou námahu. Všichni víme, že důležitá je hlavně změna životního stylu, respektive změna jídelníčku, pravidelná strava a dostatek pohybu. Jak ale toto vše dát dohromady a skutečně hubnout bez hladu a stresu? To se můžete dovědět na portálu Hubnibezhladu.cz, který si představíme v následujících řádcích.

Spočítejte si jednoduše BMI online

Velmi důležitými ukazateli při hubnutí jsou nejrůznější tělesné indexy. Tím nejznámějším je bezesporu BMI. Zkratka pochází z anglického výrazu Body mass index. Slouží jako vynikající pomocník při zjišťování nadváhy, podváhy, anebo standardní tělesné hmotnosti. Jinými slovy, dokáže sortovat lidi takovým způsobem, že zjistíte, jestli je vaše tělesná hmotnost v poměru k výšce postavy adekvátní, případně nikoliv. Vytvořen byl tento tělesný index již v 19. století a využívá se dodnes. Spočítat si jej lze přímo podle daného vzorce. Mnohem jednodušší je ovšem využití přehledné kalkulačky na zmiňovaném webu. Vyplníte základní údaje a obratem se dozvíte, jak na tom z pohledu své postavy jste.

Konzultace s výživovým poradcem se vyplatí

Zkoušeli jste hubnout sami a dařilo se vám to pouze krátkodobě? Pokud ano, nepatříte mezi žádné výjimky. Spousta lidí totiž najednou omezí stravu a začne se více hýbat. Mnohdy ale účinky buď nepřicházejí, anebo se dopracují do stavu, kdy jsou totálně vyčerpaní a zaznamenají jen úbytek tělesných tekutin. I proto se vyplatí konzultace s profesionálem, který samozřejmě portál také nabízí. Výživový poradce diagnostikuje váš aktuální zdravotní stav a následně po konzultaci stanoví režim, který byste měli dodržovat. Jeho součástí bude pravidelná strava, jež vám bude chutnat, a vy nebudete mít pocit neustálého hladu.

Studnice článků týkajících se hubnutí

Pokud spíše hledáte zajímavé články týkající se zdravého životního stylu a hubnutí, máte je mít. Přímo na blogu Hubnibezhladu.cz si budete moci přečíst spousty textů, jež se touto problematikou zabývají. Podívat se mimo jiné budete moci i na reference lidí majících s úspěšným hubnutím bohaté zkušenosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *