Běh

Hubnutí běháním

Běhání je na jedné straně velmi oblíbenou činností a na straně druhé je doslova zatracováno!  Není se čemu divit, jelikož ne každého musí nezbytně bavit. Spousta lidí se snaží běhat hlavně proto, že tato pohybová aktivita může vést k postupnému shazování kilogramů. Pokud se ale rozhodnete, že budete běhat hlavně kvůli úbytku tělesné hmotnosti, nejspíše s běháním velmi rychle skončíte. K běhání samotnému budete muset přidat také změny v jídelníčku, bez kterých se hubnutí rozhodně neobejde. Nic není ostatně zadarmo…

Důležitá rychlost

Na úvod bychom měli upozornit na rychlost běhu. Jestliže trpíte větší nadváhou, měli byste spíše volit pomalejší tempo a mnohem delší trasy. Jestliže je ale vaše fyzická kondice na výši, vyplatí se dynamičtější způsob běhu. Základem všeho je logicky fakt, že tělo musí vydat mnohem větší množství energie, než příjme. Musí vzniknout takzvaný energetický deficit. V tomto momentu pak organismus sahá po zásobách tuku, které se postupně odbourávají.

Běháte a vaše hmotnost se nemění?

Pokud trénujete a vaše váha stagnuje, je něco určitě špatně. Důvodů může být hned několik. Začít bychom mohli tím, že váš energetický příjem je stále vcelku vysoký. Jinými slovy, sportujete, a tak si dopřáváte stejně jídla jako dříve. Druhým problémem může být proměna podkožního tuku ve svalovou hmotu, což logicky také nevede k redukci hmotnosti. Jinak jste také na úkor běhání mohli omezit jiné pohybové aktivity, jež byly tradičně ve vašem programu.

Modelový tréninkový plán pro začátečníky

Pro inspiraci také předkládáme modelový plán běhání, který vám může do jisté míry pomoct.

Pondělí: Žádný běh

Úterý: 2 minuty chůze, běh 1 minuta. Vše opakujte po dobu 30 minut

Středa: Chůze 3 minuty, běh 25 minut, chůze 2 minuty

Čtvrtek: Chůze 2 minuty, běh 1 minutu a vše opakovat 30 minut

Pátek: Žádný běh

Sobota: chůze 2 minuty, běh 1 minuta a vše opakovat 30 minut

Neděle: Běh zhruba 50 minut

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *