hořčík

Jak se projevuje nedostatek hořčíku v těle

Příznaky a projevy nedostatku hořčíku v těle jsou poměrně hojně diskutované, a to především díky tomu, že nedostatek hořčíku má ve svém organismus čas od času každý člověk. Pokud ale znáte samotné příznaky absence tohoto velmi důležitého prvku, máte do jisté míry vyhráno. Pokusme se tedy shrnout všechno okolo nedostatku hořčíku do následujících řádků. Jen tak můžete získat povědomí, co všechno se vám může stát.

Vnitřní napětí a disharmonie

Poměrně frekventovaným příznakem nedostatku hořčíku v těle je pocit vnitřního napětí. Většinou nelze dodýchnout a dýchání je neskutečně obtížné. Máte zkrátka pocit, jako byste měli na hrudníku velký balvan, který nelze odvalit. Pacienti tento nedostatek zpravidla kompenzují zrychleným dechem a snahou získat větší porci vzduchu. Klasikou je také brnění jazyka a také konečků prstů. Cítění rukou je také poněkud stížené. Slabost končetin je často vcelku znatelná.

Dalších několik známých příznaků

Z mnohých dalších příznaků uvádíme některé v následujících bodech mnohem přehledněji.

–          suchost v ústech zvaná xerostomie

–          bolest v oblasti srdce

–          podrážděnost kombinovaná s únavou

–          neschopnost soustředění se

–          pocit stažení žaludku a bolesti břicha

–          nepříjemné noční křeče lýtek

Porodnická ruka

Poměrně pestrým příznakem je i porodnická ruka. Jedná se v podstatě o křečovité postavení horní končetiny. Je jakoby do tvaru špetky. Púrsty jsou přitom natažené v křečovité poloze. Objevování porodnické ruky je relativně spontánní. Je možné jej ale vyvolat, což je označováno jako Trousseauův příznak. Díky tomu lze celou situaci vcelku jednoduše diagnostikovat. Pokud máte v těle akutní nedostatek hořčíku, je zapotřebí mnohdy navštívit lékaře. U lidí majících spíše menší problémy je lepší sáhnout po té správné medikaci, která je dnes dostupná.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *