fever-1413405-1279×808

Několik rad jak se zbavit rýmy

Klasická jednorázová nebo chronická rýma patří mezi standardní onemocnění, kterými si většina z nás v průběhu roku stoprocentně projde. Většina z nás tak pochopitelně má přesně svůj recept jak se zbavit rýmy a pečlivě si jej hýčká. I díky tomu nemoc překoná velmi rychle a nemusí se jí nijak hlouběji zabývat. Velmi nepříjemná je rýma v těhotenství nebo rýma u malých dětí. Pokusme se tedy přesně upozornit na některé základní aspekty, které se jí týkají, respektive na způsoby jak se jí zbavit.

Napařování a Vincentka

Klasiku představuje zejména napařování. Jednoduše se nakloníte nad mísu s vařící vodou a zakryjete si hlavu nějakým ručníkem. Zachytíte tak stoupající páru, která vám doslova protáhne nos. Ideální je přidat do vody několik kapek eukalyptu, který má vynikající účinky. Volit můžete klidně i hřebíček nebo tymián. Zabrat ovšem může i obyčejná kuchyňská sůl. Výbornou volbou je i Vincentka. Tato unikátní minerální voda z Luhačovic představuje velmi jemné léčivo schopné ošetřit dokonale sliznice. Kupuje se i jako nosní sprej.

Další tipy a triky

Velmi oblíbená je při rýmě cibule. Právě ona je pro mnohé odpovědí na otázku jak se zbavit rychle rýmy. Talíř s čerstvou cibulí pouze postavíte přímo k posteli a éterické oleje, jež z ní budou unikat, dokonale pročistí nos a budou působit jako vynikající desinfekční prostředky. Udělat z cibule můžete klidně i sirup. Pomoct by měl také. Když nasypanou cibuli posypete cukrem, pustí dostatek šťávy. Použít lze i med. Na likvidaci virů se podílí i slaná voda. Vyplachovat si jí můžete nos i pravidelně.

Mořská voda či inhalace

Zabrat může ale klidně i mořská voda, která je přirozenější. Pokud budete chtít, můžete klidně i inhalovat, a to tak, že si na malý kapesník nakapete několik kapek eukalyptu a budete je postupně vdechovat. Ne všichni však eukalyptus snáší.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *