toilet-paper-1-1258742-1280×960

Hemoroidy a jejich léčba

Hemeroidy představují velmi nepříjemný problém, který může u mnoha lidí nastat. Pravda je ale taková, že se jedná o standardní anatomický stav, který lze úspěšnou léčbou překonat. Přirovnat by se dal ke křečovým žilám, které je také možné odstranit díky prevenci a prostřednictvím operačního zákroku. Hemeroidy mohou být vnitřní skryté sliznicí řitního otvoru a vnější, které jsou lépe identifikovatelné a odstranitelné. Pokusme se tedy na hemeroidy soustředit blíže a popsat si i jejich léčbu.

Jak dochází ke vzniku hemoroidů

O faktu, že hemeroidy trpí zhruba 50 % populace, není třeba diskutovat. Příčiny jsou jednoznačné a spočívají v nevhodných stravovacích návycích mnohých z nás. Ty vedou k zácpě a také k dalším obtížím, jež se pak projevují vznikem hemeroidů. Na vzniku hemeroidů se často podílí i stolice průjmovitého charakteru. Na jejich vznik mohou mít vliv i sedavě povolání nebo jízda na koní, kole či jiné činnosti. Při podezření je třeba zahájit co nejdříve léčbu.

Příznaky a léčba hemeroidů

Na otázku, jak poznám hemeroidy, lze odpovědět, tak že hemeroidy se logicky vyznačují přítomností světlé krve ve stolici. Na toaletním papíru a na povrchu stolice jednoduše najdete krev. Častý je i pocit vlhkého stavu konečníku, který bohužel může v určitých případech i pálit. Cítit mohou pacienti i trvalý tlak v této oblasti. Co pomáhá na hemeroidy? Léčba hemeroidů je individuální. V raných stádiích může pomoct kvalitní mast na hemeroidy, kterou předepíše lékař a změna jídelníčku. V těžších případech je již zapotřebí operačního zákroku.

Prevence hemeroidů

Lepší než léčba hemeroidů která zabírá, je pochopitelně dodržování preventivních opatření majících zabránit jejich vzniku. Snažte se tedy vynechat sedavý způsob života a dejte se do pohybu. Optimální je pohybová aktivita každý den, přičemž se nemusí nutně jednat o sport.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *