Dříšťál obecný: co všechno dokáže vyléčit?

Dřišťál obecný

Dřišťál obecný, latinsky Berberis vulgaris je pro své žlučopudné a protikřečové účinky skvělý na zvýšení imunity, léčí oční záněty, záněty močových cest nebo tlumí rozvoj lupénky.  Působí také na řadu mikroorganismů, jako jsou stafylokoky, streptokoky.  A jak se toto homeopatikum užívá?

Pomoc při pohybových a kožních problémech

Dřišťál používáme při léčbě kůže při svědivých kruhovitých ložiscích a s olupováním jemných šupin nebo po zhojení pigmentového místa. Dřišťál je užitečný také u léčby pohybového ústrojí zejména při bolestech v bederní a křížové oblasti vystřelující až do stehen, kolen či pat. Homeopatikum Dřišťál můžeme podat i při revmatickém zánětu kloubů s otoky, kdy i při krátké zátěži dochází ke zhoršení bolesti.

Na záněty všeho druhu

Lék rovněž můžeme podat při zánětech ledvin nebo močového měchýře, kdy bolest vystřeluje dolů do zad a bolesti ledvin se zhoršují při chůzi nebo při sestupování ze schodů.  Dřišťál obecný pomáhá i u pacientů trpícími na ledvinové kameny, akutní ledvinové koliky. Tito pacienti si stěžují na pálení při močení a bolesti v oblasti ledvin jsou charakterizované jako jasně ohraničené, bodavé a pálivé. Efekt bude mít Dřišťál také u žlučových kamenů, které jsou doprovázeny žloutenkou. Také při poruše jater funkce jater a při trávících obtíží. Tito pacienti pociťují nevolnost, mají pocit ospalosti po jídle a zažívání střídá zácpy a průjmy.

A jaké je dávkování homeopatik?

U ledvinové koliky podáváme Dřišťál v ředění 30 CH a to každých 15 minut v aktivní bolesti dokud bolest nezmírní.  Pak intervaly mezi dávkami postupně prodlužujeme. V případě trávících obtíží nebo jaterních obtíží podáváme v ředění 5 CH a to 2 krát denně 5 granulí.  U Revmatických zánětů kloubů používáme také ředění 5 C, 2 denně 5 granulí.  Pokud se rozhodnete homeopatika opravdu užívat, vždy se poraďte s lékařem nebo homeopatem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o zdraví, přírodu,cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.