Bylinky náhled

Domácí lékárnička: Tipy na skvělé bylinky

Do každé domácnosti patří dobře vybavená lékárnička. Obsah většiny z nich je ale v mnohých rodinách omezen pouze na léky pro děti anebo medikamenty, které mají člověka co nejrychleji zbavit bolesti. Je to škoda, protože je možné volit i mnohé doplňky stravy a léky, které jsou schopny pomáhat ryze přírodní cestou, a to dlouhodobě. Mezi takové patří i ostropestřec a guarana. Právě na tyto bylinky se zaměříme a upozorníme na jejich doslova kouzelnou moc.

Ostropestřec mariánský

Jednou z nejefektivnějších bylinek pomáhajících zejména při regeneraci organismu je ostropestřec mariánský. Jedná se o jednoletou či v´dvouletou domácí bylinu řadící se do čeledi hvězdicovitých. Pochází ze Středozemí, ale roste i v severozápadní části Afriky a v Malé Asii. Označován bývá i jako volčec či kardus mariánský. Nejvíce využívanou složkou této rostliny je flavonolignan Silymarin. Nejnovější studie hovoří o tom, že ostropestřec mariánský dokáže zabránit vrůstání cév do nádorem postižené tkáně. Zastaví tak výživu a růst nádorového bujení. Jako prevence rakoviny je tedy optimální. Z dalších účinků jmenujme následující:

–          přirozeně snižuje krevní tlak

–          zvýší vylučování moči

–          pomáhá při zánětech žlučníku

–          zmírňuje otravy z léků, hub či těžkých kovů

–          eliminuje poruchy trávení

–          má silné antioxidační účinky

–          posílí imunitní systém

–          ochrání před poškozením DNA

osttropestrec

Zdroj obrázku: zdraví-nemoc.cz

Guarana

Tato bylina je známá především svými povzbudivými vlastnostmi a schopností udržet lidský organismus ve stavu bdělosti. Mnozí z nás ví, že je guarana obsažena v nejrůznějších energetických nápojích. Umí ale také skvěle spalovat tuky. V Jižní Americe se pěstuje na plantážích stejně, jako u nás roste třeba chmel. Její pozitivní účinky opět uvádíme v bodech:

–          odstraní únavu organismu

–          zlepší soustředěnost

–          zrychlí regeneraci

–          podpoří srdce a cévní systém

–          působí proti průjmu

Guarana

Zdroj obrázku: zdraví-nemoc.cz

Podívejte se na další bylinky a informace o zdraví

Nejrůznějších doplňků stravy a bylinek existuje obrovské množství. Spousty zajímavých informací nejen o nich, ale i o nemocech, hubnutí a zdraví najdete na zdravi-nemoc.cz.

Zdroj náhledového obrázku: zdraví-nemoc.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *